Kim jest Ania Rusowicz? [wiek, wzrost, mąż, dzieci]

Fot: instagram @anna_rusowicz_official
5
(4)

Ania Rusowicz to polska piosenkarka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, małżeństwa gwiazd polskiego bigbitu. Jest nazywana „zakręconą hipiską” czy „najbarwniejszym dzieckiem-kwiatem ostatnich lat”. Artystka stoi za przebojami, które towarzyszyły premierom kilku polskich filmów. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, m.in. Fryderyki i Superjedynki. Co jeszcze warto wiedzieć o Ani Rusowicz?

Ania Rusowicz – wiek, rodzina

Ania Rusowicz urodziła się 28 marca 1983 w rodzinie muzyków. Jej rodzice to Ada Rusowicz i Wojciech Korda, którzy związani byli między innymi z zespołem Niebiesko-Czarni. Oprócz Ani mieli też starszego syna Bartłomieja, który urodził się w 1977 roku.

1 stycznia 1991 roku rodzice Ani wracali wraz ze znajomymi z koncertu w Warszawie do Poznania. Niestety doszło do wypadku samochodowego, który przeżył jedynie Wojciech Korda. Dziewczynka zamieszkała u swojej cioci, siostry mamy, i jej męża. 13-letni brat zamieszkał z ojcem. Po latach wokalistka zrezygnowała z nazwiska ojca, Kędziora, i przybrała nazwisko matki. Nie wiadomo, czy zrobiła to ze względu na stosunki między nią a ojcem, ze względu na pamięć o matce, czy też karierę.

Ania Rusowicz – wykształcenie, zainteresowania

Ania Rusowicz studiowała farmację, której nie ukończyła, oraz psychologię, którą ukończyła w 2011 roku. Już w trakcie studiów zaczęła zajmować się muzyką. Warto dodać, że artystka nie tylko śpiewa, ale także potrafi grać na instrumentach klawiszowych.

Ania Rusowicz – kariera muzyczna, zespoły

Zanim rozpoczęła solową karierę, Ania Rusowicz w latach 2005-2007 śpiewała w zespole Dezire, z którym wykonywała utwory w stylu soulu i R&B. Nagrali razem album Pięć smaków, za który zdobyli dwa Fryderyki. W 2007 roku artystka postanowiła jednak zmienić swój muzyczny kierunek. Opuściła Dezire i wraz z przyszłym mężem, kompozytorem Hubertem Gasiulem założyła zespół IKA.

Prawdziwe granie zaczęło się dla niej od solowego występu na festiwalu w Opolu w 2011 roku. Wykonywała tam piosenki swojej matki. Kilka miesięcy później ukazała się płyta Mój Big-Bit, na której znalazły się pół na pół autorskie piosenki i przeróbki utworów śpiewanych przez Adę Rusowicz w latach 60. i 70. Wokalistka, jako Ania Rusowicz wydała jeszcze albumy:

  • Genesis (2013),
  • Retronarodzenie (2016),
  • Przebudzenie (2019).

W 2017 ze swoim zespołem niXes wydała album niXes.

Ania Rusowicz – przeboje

Na pierwszym albumie Mój Big-Bit znalazły się kultowe przeboje z repertuary jej mamy, Ady Rusowicz. Dla części słuchaczy był to sentymentalny powrót, dla innych odkrycie tego nurtu polskiej muzyki w odświeżonej wersji. Szczególną popularnością cieszyły się utwory Za daleko mieszkasz miły oraz Ślepa miłość.

Jednak artystka miała przyjemność wykonywać nie tylko przeboje mamy. Anię Rusowicz można usłyszeć w produkcji o Michalinie Wisłockiej Sztuka kochania w reżyserii Marii Sadowskiej, gdzie wykonuje m.in. utwór Miry Kubasińskiej W co mam wierzyć w aranżacji Jimka. Jest także odtwórczynią utworu Szukaj mnie do filmu Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3. Piosenkę tę po raz pierwszy nagrała Edyta Geppert w 1988 roku, wtedy właśnie ukazała się pierwsza część filmu Kogel-mogel.

Ania Rusowicz – Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Ania Rusowicz wystąpiła w 16. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, w którym zajęła trzecie miejsce.

Ania Rusowicz – DZIECI, MĄŻ

Artystka przez wiele lat związana była z Hubertem Gasiulem – perkusistą i kompozytorem, który współpracował m.in. z Urszulą czy Patrycją Markowską. Razem tworzyli zespół IKA. W 2017 roku doczekali się syna Tytusa. Mimo że był to burzliwy związek, artyści zdecydowali się na małżeństwo. Jakiś czas temu doszło jednak do rozwodu. Na ten moment nie wiadomo, czy serce wokalistki jest zajęte przez kogoś nowego.

Ania Rusowicz – Instagram

Ania Rusowicz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ania_rusowicz_official. Aktualnie obserwuje ją 21,9 tysięcy osób. Na swoim instagramowym koncie artystka pokazuje backstage swoich muzycznych występów oraz fragmenty życia prywatnego. Sporo tam jej selfie, ale też grafik z aforyzmami w duchu retro.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł