Filmy, które warto obejrzeć choć raz w życiu!

0
(0)

Są takie filmy, które z różnych powodów po prostu trzeba obejrzeć! Klasyki niosące za sobą ważne przesłania, produkcje akcji, która zapiera dech w piersiach, przełomowe thrillery czy rewolucyjne seriale, które w jakiś sposób zmieniły świat i miały ogromny wpływ na rzesze ludzi. W internetowych zestawieniach takich „must watch!” znajdziemy nawet kilkaset produkcji, które warto obejrzeć, ale my mamy dziś dla Was piętnaście!

Niezapomniane filmy, które warto obejrzeć choć raz w życiu – lista

1.”Ojciec Chrzestny” z 1972. Reż. Francis Ford Coppolla. Mafijny klasyk w doborowej obsadzie i akcja, która trzyma w napięciu, drażniąc wszystkie nerwy!
2.”Obcy – ósmy pasażer Nostromo” z 1979. Reż. Ridley Scott. Rewolucja w sektorze filmów sci-fi – od tego wszystko się zaczęło!
3.”Pianista” z 2002. Reż. Roman Polański. Dramat wojny, Żydzi i masowa eksterminacja. Przejmujące.
4.”Zielona mila” z 2000. Reż. Frank Darabont. Tego nie można przegapić! Więzienie, okrutny strażnik i nadzwyczajny skazaniec, który wkrótce zostanie stracony.
5.”Tajemnica Brokeback Mountain” z 2006. Reż. Ang Lee. Jeden z pierwszych tak mocnych filmów o trudnej miłości dwóch mężczyzn.
6.”W pogoni za szczęściem” z 2007. Reż. Gabriele Muccino. Od zera do bohatera, czyli dlaczego nigdy nie można się poddawać w drodze po swoje marzenia?
7.”Absolwent” z 1967. Reż. Mike Nichols. Młody student i jego romans z dojrzałą kobietą – jeden z najbardziej kultowych filmów tego typu w całej historii kina!
8.”Milczenie owiec” z 1991. Reż. Jonathan Demme. Majstersztyk w kategorii thriller. Obowiązkowy!
9.”Śniadanie u Tiffany’ego” z 1961. Reż. Blake Edwards. Stare ale jare! Romans, miłość, miłe złego początki.
10.”Przełęcz ocalonych” z 2016. Reż. Mel Gibson. Kiedy żołnierz odmawia noszenia broni – genialne przesłanie i do przemyślenia.
11.”Pożegnanie z Afryką” z 1985. Reż. Sydney Pollack. Melodramat na pustynnym tle.
12.”Zapach kobiety” z 1992. Reż. Martin Brest. Wzruszający, zabawny, mocny i nieprzewidywalny!
13.”Piękny umysł” z 2001. Reż. Ron Howard. Matematyczny geniusz czy szaleniec z głową pełną urojeń?
14.”Forrest Gump” z 1994. Reż. Robert Zemeckis. Intelektualnie opóźniony mężczyzna, który nie radzi sobie w życiu czy wręcz przeciwnie? Hit!
15.”Przeminęło z wiatrem” z 1939. Reż. Victor Fleming. Wojna, miłość wystawiona na próbę, zmiany społeczne i niespełnione pragnienia.

Czy filmy, które warto obejrzeć choć raz w życiu odkładamy od razu na półkę i zapominamy? Na pewno nie! Myślimy, że do wielu z nich będziecie chętnie wracać, znów dając się ponieść tym emocjom!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł