Słowiański typ urody – czym się wyróżnia?

0
(0)

Wśród licznych, tzw. etnicznych typów urody, ten słowiański, którego doskonałym przykładem są takie polskie osobistości jak Katarzyna Figura, Joanna Liszowska, Anna Guzik, Ewa Wachowicz czy Magdalena Frąckowiak, jest zdecydowanie najbardziej delikatny. W porównaniu z typem celtyckim, nordyckim, środkowoeuropejskim, południowym, azjatyckim czy europejskim, to właśnie słowiański typ urody jest tym, na którego punkcie oszalał świat. Tak, tak, jego delikatność, ciepło i charakterystyczne rysy twarzy przyciągają uwagę!

Czym wyróżnia się słowiański typ urody?

Świadomość tego, że jest się przedstawicielką słowiańskiego typu urody jest dziś bardzo ważna, ponieważ wiedza ta pozwala odpowiednio podkreślić pewne cechy twarzy i sylwetki, uwypuklić walory własnej urody i sprawić, że będziemy wyglądać jeszcze lepiej.

Charakterystyka i cechy:

  • Najczęściej włosy w kolorze blond: od jasnego, przez złocisty aż po ciemny. Bardzo często z wyraźnymi, promiennymi refleksami
  • Zazwyczaj niebieskie oczy, ale mogą być również piwne (tu typ słowiański dzieli się na dwa podrodzaje, ten, w którym kobieta posiada tęczówkę niebieską i drugi – piwną)
  • Jasna, lekko zaróżowiona cera. Tu punktem charakterystycznym są często piękne, zdrowe rumieńce.
  • Delikatne rysy twarzy, bez żadnych „ostrości” poza jednym wyjątkiem: są to mocno zaznaczone kości policzkowe
  • Kształt twarzy raczej podłużny, niekoniecznie szczupły (!) a już na pewno nie wychudzony
  • Niewielki, często lekko zadarty nos, który idealnie wpisuje się w delikatne rysy i świetnie wygląda przy zarumienionych po obu jego stronach policzkach
  • Brwi układające się w naturalny, estetyczny łuk i nawet po ich regulacji zachowujące swój charakterystycznych kształt
  • Sylwetka Słowianki jest raczej szczupła i jednocześnie dobrze zbudowana. Tu ciekawym elementem urody są biodra: zwykle dość szerokie, w formie gruszki i to nawet przy stosunkowo niskiej wadze.
  • Średni wzrost – klasyczna Słowianka nie jest wysoka i w porównaniu do reszty ciała ma dość krótkie nogi.

Uwaga: od każdej z w/w cech mogą być w przypadku poszczególnych kobiet pewne odstępstwa, które niejako potwierdzą regułę!

Słowianki w świecie mody i urody

Niektórzy żartobliwie mówią, że widząc kobietę o słowiańskim typie urody, widzi się anioła i chociaż z pewnością jest to przesada, to w takim stwierdzeniu nierzadko jest jednak ziarno prawdy! Pewnie właśnie dlatego świat mody od dawna uwielbia sięgać w reklamach, modelingu i pokazach nowych trendów po osoby wyróżniające się klasyczną, słowiańską urodą. Dominuje ona również w wielu filmach, przedstawieniach teatralnych i innych sztukach artystycznych, w których do ról wręcz pożądane są osoby wyróżniające się słowiańskimi cechami. Tu warto wspomnieć, że o urodzie Słowianek (w tym oczywiście i Polek), krążą na świecie już prawdziwe legendy!

Jak dobierać kolory i stylizacje do słowiańskiego typu urody?

Jeśli już wiemy, że naszym dominującym typem urody jest słowiański, możemy śmielej poszukać inspiracji co do tego, jak się ubierać, malować i stylizować. Odpowiedni dobór kolorów i materiałów pozwoli tu podkreślić naturalny wdzięk i wydobyć na światło dzienne wszystkie jego zalety.

Złotowłose blondynki (niebieskie oczy, kremowa cera) będą idealnie wyglądać w stylizacjach w kolorach: chabrowym, brzoskwiniowym, morelowym, czerwonym (odcień maku), słonecznym żółtym oraz w mlecznej bieli i barwach błękitno-turkusowych. Styliści odradzają zarazem sięganie po kolory różowe, fioletowe i liliowe, które dadzą nie do końca pożądany efekt „zlania się” z urodą, zamiast podkreślenia jej walorów.

Słowianki piwno i brązowookie to z kolei duże pole do popisu stylizacyjnego, który wykorzysta takie kolory jak: czarny, kremowy, granatowy, rdzawy, kakaowy, barwy łososiowe, miodowe i wszelkie odcienie koralowe. Eksperci podpowiadają też by w przypadku tej odmiany słowiańskiej urody śmiało sięgać po odzież i makijaż inspirowane wzorami zwierzęcymi (dokładnie: lamparcie cętki, łatki oraz skóra węża).

Oba podtypy będą też idealnie prezentować się w tkaninach pełnych folklorystycznych wzorów, kwiatowych nadruków, dekoracji w stylu łezek, liści, roślinnych pnączy oraz koronkowych materiałów o wykończeniu ażurowym. Dobrym wyborem będzie też falbanka np. przy brzegach spódnicy czy na bluzce, oversize’owe swetry o luźnej, ładnie leżącej na ciele formie czy sięgające do samej ziemi sukienki boho.

Inne tkaniny dla słowiańskiego typu urody

  • To, co naturalne: bawełna, len, wełna
  • Na przyjęcia, gale i wyjścia wieczorową porą: odzież z lejących się materiałów, poza tymi, które wizualnie obciążą sylwetkę (np. kaszmir, tafta i atłas w wydaniu ciężkim nie są zalecane)
  • Na okazje swobodne i luźne oraz do pracy doskonale sprawdzi się jeans (spodnie, spódnica, sukienka), pod warunkiem zestawienia go z dodatkami np. w postaci bawełnianej, kremowej koszulki czy naturalnie lnianego t-shirtu

Biżuteria: najlepiej taka, która będzie powiązana z etnicznym pochodzeniem słowiańskiego typu urody. Mowa tu o nieśmiertelnym bursztynie, naszyjnikach, kolczykach inspirowanych stylem boho ale i koralach.

Warto też pamiętać, że podkreślając urodę słowiańską makijażem, nie wolno z nim przesadzić. Tu wybrane kolory powinny być maksymalnie naturalne, rozświetlające, złoto-beżowe, karminowe, cieliste, niebieskie i brzoskwiniowe. Zasad główna: lepiej mniej niż więcej!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł