Paznokcie na jesień – walka z jesienną chandrą przybiera różne formy

Free manicure image, public domain CC0 photo.
0
(0)

Jesień to wyjątkowa pora roku. Chłodna pogoda powoduje, że większość naszej stylizacji skrywa ciepła czapka i długi płaszcz lub trencz. Jednak nasze paznokcie nie są jeszcze zakryte szczelną rękawiczką. Prawdziwe jesieniary potrafią w odpowiedni sposób celebrować ten okres, tym czym mogą – paznokciami.

Okazja do postawienia akcentu na paznokcie.

Choć wielu osobom jesień kojarzy się z zamieraniem natury, usychaniem liści i opadaniem kwiatów to ta pora roku ma też swoje dobre strony. Prawdziwi artyści potrafią widzieć piękno we wszystkim, również w tym posępniejszym na pierwszy rzut oka sezonie. Artystki z salonów kosmetycznych, a nawet te, które kochają ozdabiać paznokcie na jesień w domowym zaciszu, potrafią wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Często czerpią z tego, co ich otacza, np. pięknych przydymionych kolorów – burgundy, pomarańcze zainspirowane kolorami liści, dojrzalej dyni, ciemne zielenie doskonale uchwycą atmosferę tej pory roku.

Wzorki inspirowane ulubionymi aktywnościami.

Paznokcie na jesień możemy rozchmurzyć wesołymi wzorkami. Nie ma w końcu zasady, która rezerwowałaby rysowanie tylko dla wiosny lub lata. Jest wiele pozytywnych rzeczy, które mogą rozchmurzyć jesienną chandrę, a przy okazji możemy wykorzystać jako inspiracje. Rude wiewiórki i ich ulubione przysmaki, ciekawe kształty liści, duszki, dynie. Kreatywność i zdolności niektórych mistrzyń w tym fachu nie zna granic. W internecie możemy znaleźć przykłady istnych cudów wyczarowanych na płytce paznokci – zachody słońca, kwiaty, świeczki, jarzębinę, kubek kakao – wszystkie atrybuty jesieni, o jakich tylko pomyślimy.

Metody ozdabiania.

„Jak to się robi?” – takie myśli mogą nam się pojawić, gdy oglądamy piękne paznokcie na jesień na pintereście. Odpowiedź jest prostsza, niż myślimy. Wymaga jednak zaopatrzenia w kilka niezbędnych rzeczy. Po pierwsze potrzebujemy kilku różnych lakierów do paznokci – przynajmniej dwa lub trzy różne kolory, top coat, czyli lakier, który nakładamy jako ostatni, jest pewnym rodzajem zabezpieczenia naszego wzoru i płytki paznokcia. Jeśli używamy lakierów hybrydowych, potrzebujemy jeszcze lampy do takiego lakieru, by go utrwalić i utwardzić. Znajdziemy też ogromny wybór bardziej zaawansowanych narzędzi jak stemple do paznokci, blaszki ze wzorami, naklejki. W internecie i drogeriach znajdziemy wszystkie potrzebne narzędzia do samodzielnego zbudowania studia manicure. Jeśli jednak nie chcemy podejmować takiej inwestycji, zawsze możemy przyjść do kosmetyczki i w ten sposób uzyskać idealne paznokcie na jesień. Zadbanie o siebie i swoje samopoczucie to zawsze dobry sposób na walkę ze złym humorem, który często nas ogarnia pod koniec roku.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł