Pomysły na paznokcie panterki.

0
(0)

Paznokcie panterki to zdobienie, które ma prawdopodobnie tak samo wielu zwolenników, co przeciwników. Ten dość krzykliwy motyw znany jest głównie z wczesnych lat 2000. W późniejszych latach lekko od niego odeszliśmy, ponieważ został uznany za zbyt pretensjonalny. Wielu nawet określało paznokcie panterki jako kiczowate. Co sprawiło, że znów powróciły do łask i to w 2022 roku? Nic prostszego. Współczesna moda nawet z elementów uznanych za kiczowate potrafi zrobić użytek. Paznokcie panterki odpowiednio zestawione z resztą zdobień i stylizacji potrafią robić naprawdę niezłe wrażenie! Jeśli chcesz zobaczyć nasze propozycje na wykonanie tego zdobienia, koniecznie przeczytaj dalej!

Klasyczne paznokcie panterki. 

Klasycznie zdobienie w stylu panterki wykonywane jest za pomocą dwóch podstawowych kolorów: brązowego i czarnego. Przy ich użyciu wykonujemy charakterystyczne dla pantery cętki. Jeśli chodzi o tło, to wspaniale sprawdzą się tu wszelkie odcienie beżu. Tak prezentuje się klasyczne wykonanie manicure w stylu panterki. W tej wersji będą świetnie wyglądały uzupełnione delikatnymi, świecącymi akcentami brokatu czy cyrkonii. Trzeba jednak znać umiar- panterka jest wzorem, z którym łatwo przesadzić i stworzyć wrażenie wyżej wspomnianego kiczu.

Paznokcie panterki w neonowych kolorach.

Paznokcie panterki to nie tylko czarno- brązowe cętki na beżowym tle. Przez lata stylistki stworzyły już mnóstwo wariacji tego wzoru. Najciekawszą odmianą zdobienia panterki jest jej wersja w neonach. Najczęściej spotykamy mocny róż, zieleń czy żółty neon. Na tak mocnym tle nasze ciemne cętki tworzą świetny i rzucający się w oczy kontrast. Trzeba jednak wziąć od uwagę, że nie jest to stylizacja, która dopasuje się do formalnego stroju czy koktajlowe sukni. Takie zestawienie kolorów zostawmy raczej na luźniejsze wyjścia. 

Paznokcie panterki w jasnych kolorach.

Jeśli wzór panterki nas szczególnie urzekł i za wszelką cenę chcemy dopasować go do naszej wizytowej, eleganckiej kreacji, to z pomocą na pewno przyjdzie biała wersja panterki. Cętki nie muszą być ciemne- jeśli wykonamy je na białym tle, to mogą z powodzeniem być w odcieniach choćby beżu. To nada naszej całej stylizacji lekkości. Jeśli zależy nam na stonowanym mimo wszystko manicure, to wystarczy, że nasz wzór panterki umieścimy na jednym paznokciu. Reszta może zostać klasycznie biała i jednolita. Pamiętajmy też, że panterka nie musi błyszczeć. Bardziej elegancką wersję tego zdobienia uzyskamy, stosując matowe wykończenie. Możemy położyć matowy top zarówno na wszystkie paznokcie, jak również jedynie na te, na których umieściliśmy nasze zwierzęce zdobienie. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł