Kim jest Maria Rotkiel? [mąż, wiek, dzieci]

3,7
(10)

Maria Rotkiel to znana psycholożka, trenerka motywacyjna, a także certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna. Od lat związana jest z takimi produkcjami, jak m.in. Pytanie na śniadanie oraz Dzień dobry TVN, w których występuje w roli eksperta.

Maria Rotkiel — kto to?

Maria Rotkiel od ponad 20 lat jest psychologiem, trenerką motywacyjną rozwoju zawodowego oraz osobistego, trenerką biznesu, a także specjalistką od PR. Ukończyła studia psychologiczne, a następnie kształciła się także w innych kierunkach, m.in. ukończyła studia podyplomowe z zakresu PR na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyła także kwalifikacje, aby zostać superwizorem, i zrobiła doktorat z kulturoznawstwa. Jest także certyfikowaną terapeutką poznawczo – behawioralną European Association for Cognitive and Behavioural Therapies.

Swoją wiedzę wykorzystuje głównie podczas spotkań z pacjentami na sesjach terapeutycznych oraz na warsztatach i treningach, które prowadzi. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim rozwojem osobistym, seksuologią, wizerunkiem medialnym, uzależnieniami, interwencjami kryzysowymi czy też radzeniem sobie ze stresem.

Rotkiel często gości w programach telewizyjnych, w których przede wszystkim występuje w charakterze eksperta. Współpracowała m.in. z Ostatnią szansą, Opowiedz mi swoją historię, Kama sutra oraz Ekipa na swoim. Dzięki obecności w mediach śmiało można nazwać ją także jedną z najbardziej rozpoznawalnych terapeutek w Polsce.

Psycholożka, która z uwagi na swoją wyjątkową i oryginalną urodę, przez media została okrzyknięta „Angeliną Jolie polskiej psychologii”, jest także autorką artykułów i poradników psychologicznych o tematyce wychowawczej, seksualnej, behawioralnej i analitycznej.

Maria Rotkiel — prywatnie

Piękna pani psycholog ma 46 lat, jest mamą 9-letniego synka Adama oraz żoną Adama Krzykowskiego, dziennikarza i prezentera Panoramy. Para poznała się w pracy. Jak opowiadali w Kulisach sławy, najpierw to on zadzwonił, żeby zaprosić ją do programu. Po jakimś czasie to ona zaproponowała mu kawę.

Musiałam przejąć inicjatywę, bo Adam jest bardzo nieśmiały – mówiła w programie TVN.

Był pierwszym mężczyzną, o którym pomyślałam, że może być ojcem moich dzieci. I ta myśl w piękny sposób owocuje jak widać – opowiadała z uśmiechem.

Dwa lata po narodzinach syna Rotkiel wyznała, że miała stany depresyjne.

Miałam silne stany depresyjne, które były u mnie wywołane chorobą tarczycy, która najprawdopodobniej rozwinęła się w ciąży. Te stany mnie wystraszyły. Dosyć szybko je wyłapałam, bo diagnostyka jest mi znana na szczęście, ale postawa lekarzy mnie zaskoczyła negatywnie. Kilku mi powiedziało, że to normalne. Nie! To nie jest normalne. Permanentne czucie braku chęci do życia i braku radości z tego, co zawsze cieszyło — nie jest normą.

Maria Rotkiel od lat przyjaźni się m.in. z Anną Wendzikowską. Najchętniej wypoczywa w Polsce, a szczególnie na Suwalszczyźnie, gdzie jeździ od wczesnego dzieciństwa.

Jeśli miałabym do wyboru: kurort, piękne miejsce ale pełne ludzi, drinki, muzyka, czasami jak dla mnie za głośna, albo pobyt gdzieś nad jeziorem w lesie, to wybieram tę druga opcję. Jestem takim „leśnym ludkiem”: lubię las, kontakt z naturą, zwierzętami. Wtedy się wyciszam, tak odpoczywam, tak się regeneruję – wyjaśnia.

Maria Rotkiel — Instagram

Maria Rotkiel prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @mariarotkiel. Aktualnie jej profil obserwuje 14,9 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,7 / 5. Liczba głosów 10

Bądź pierwszy i oceń artykuł