Hula hop efekty – co można zyskać, kręcąc kółkiem?

0
(0)

Dla wielu osób ćwiczenia wykonywane przy użyciu koła hula hop mogą wydawać się przyjemną zabawą, która jest aż „zbyt lekka”, żeby mogła przynieść porządne efekty. To błąd! Odpowiednio wykonany trening z wykorzystaniem tego koła jest o wiele bardziej korzystny, niż się wydaje!

Jakie hula hop efekty możesz uzyskać?

  • Redukcja tkanki tłuszczowej – szczególnie wtedy, gdy ćwiczy się kręcenie hula hop z dodatkowym obciążeniem. Pół godziny ćwiczeń to spalenie nawet 200 kalorii!
  • Poprawa balansu ciała i wyrobienie lepszej równowagi
  • Zmniejszenie obwodu talii. Według badań w ciągu około 6 tygodni można w ten sposób zrzucić średnio 3 cm w talii i ok 1-1,5 w biodrach.
  • Spalanie kalorii
  • Wzmocnienie głównych mięśni posturalnych i poprawa ruchomości oraz elastyczności bioder
  • Lepsze krążenie, sprawny przepływ krwi, a co za tym idzie zapobieganie i minimalizowanie ryzyka chorób serca
  • Pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu i komórek nerwowych
  • Zdecydowanie zmniejszenie stresu
  • Skuteczne wzmocnienie dolnych partii ciała, bioder, brzucha, talii, ale też pośladków i większych mięśni nóg

Po jakim czasie efekty widać najlepiej?

Według specjalistów i trenerów personalnych, którzy chętnie wprowadzają to ćwiczenia do planów treningowych swoich podopiecznych, pierwsze wyraźne efekty zauważa się już po około 3-4 tygodniach systematycznego podejmowania tej aktywności. Mało tego, im dłużej ćwiczymy z kołem, tym lepiej! Każdy kolejny tydzień to hula hop efekty, które wprost zmieniają ciało, działając na talię, brzuch i wspomagając wyszczuplanie.

Co ważne, ćwiczenia z hula hop może wykonywać większość z nas, ale są tez niektóre grupy osób, dla których ten tryb aktywności fizycznej nie jest zalecany. Mówimy tu o osobach po zabiegach w okolicy brzucha, wszystkich tych, którzy mają urazy kręgosłupa (kręcenie i nacisk hula hop mogły by tu doprowadzić do poważnych kontuzji!), kobiety w ciąży, osoby zmagające się z różnego rodzaju dysfunkcjami dna miednicy oraz ci, którzy cierpią na powikłania, choroby i osłabienie różnych narządów wewnętrznych. Jeśli nie należy się do żadnej z w/w grup, swobodnie można wprowadzić hula hop do swojego treningu i cieszyć się pozytywnymi efektami jego działania już po kilku tygodniach!

Ciekawostka: w sklepach sportowych można kupić różne modele hula hop, od tradycyjnego do zwykłych ćwiczeń i kręcenia (gładkie, cienkie), przez bardziej wymagające hula hop z obciążeniem (zalecane do wprowadzenia dla osób, które już ćwiczyły z tradycyjnym kołem, a teraz mają trening na tyle wysoko opanowany, że chcą go podkręcić) oraz masujące hula hop z wypustkami (uwaga, to boli!), które świetnie sprawdza się dla osób zaawansowanych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł