Kolory różu – odcienie, typy urody, ciekawostki

0
(0)

W ostatnich modowych sezonach róż jest jedną z najpopularniejszych barw wybieranych do wielu stylizacji. Mowa tu zarówno o kolorze ubrań, jak i o odcieniu kosmetyku, który nakładać będziemy podczas wykonywania makijażu! Co ważne, posiada on wiele różnych wariacji, dzięki czemu można dopasować go do wielu typów urody, o ile oczywiście zna się podstawowe zasady!

Jakie kolory różu na policzki do konkretnego typu urody?

Zasadą numer jeden przy doborze odcienia różu jest poszukiwanie dla siebie takiej jego odmiany, która będzie jak najbliższa naszej cerze. Zasada numer dwa: jeśli podobają ci się dwa odcienie różu, z których jeden jest ciut ciemniejszy, a drugi jaśniejszy, zawsze wybierz ten drugi! O poradę można zapytać wizażystki, które poza w/w regułami, zwracają również uwagę na kolor włosów i oczu, tak by dopasowanie różu było optymalne.

Tonacje różu na policzki:

  • Różowa z połyskiem lub w wersji matowej
  • Brązowa z połyskiem i w macie
  • Brzoskwiniowa (połysk + mat)

Ubrania i stylizacje, a dobrze dobrane kolory różu

W przypadku, gdy mówimy o odcieniach różu w odzieży, wyróżniamy:

  • Malinowy róż (zwany też amarantowym) – jedna z najwdzięczniejszych i najbardziej elegancki odmian różu, która świetnie sprawdza się na szczególne okazje. Pasuje kobietom o ciepłym kolorycie skóry i ciepłej cerze. Posiadaczki chłodnych odcieni raczej nie powinny na niego stawiać. Idealny dla brunetek i szatynek, ale i dla osób o włosach skrajnie jasnych, wręcz białych.
  • Pudrowy róż – bardzo często (i słusznie!) kojarzony z barwami z filmowych buduarów i z francuskimi słodyczami. Dla kogo? Najlepiej będą się w odzieży o tym kolorze czuły panie o bladej cerze, ciemnych np. kasztanowych włosach oraz blondynki.
  • Róż chłodny – klasyka wśród wariacji tej barwy. Piękny, czysty, jasny, idealnie różowy! Wizażyści i styliści polecają jego dobór kobietom o chłodnej cerze, przede wszystkim blondynkom, szatynkom i brunetkom o jasnych oczach i jaśniejszej ich oprawie.
  • Róż koralowy – bardzo ciepły, letni, delikatny i równocześnie wybierany najchętniej przez osoby o równie ciepłym kolorycie skóry, przy lekkiej opaleniźnie, do włosów czekoladowych, kasztanowych, brązowych i złotych.
  • Neonowy odcień różu – określany przez specjalistów barwą śmiałą, dobrze współgrającą z kobietami o wyrazistym typie urody i mocnej osobowości. Szczególnie dobrze pasuje ciemnym brunetkom i z drugiej strony skrajności: platynowym blondynkom.
  • Róż indyjski – charakterystycznie złamany i nieoczywisty, mylony czasem z jasną czerwienią. Stworzony dla kobiet o ciepłym kolorze skóry.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł