Czy joga twarzy jest skuteczna?

0
(0)

Joga twarzy to coś, co praktykuje coraz więcej osób. Zmarszczki i inne oznaki upływu czasu to coś zupełnie naturalnego. Niestety nie zmienia to faktu, że pozostają one zmorą nie tylko jakby się wydawało kobiet, ale także mężczyzn. Upływające lata odciskające piętno na naszej twarzy w postaci zmarszczek, poszarzałej i mniej jędrnej skóry odbierają nam pewności siebie i sprawiają, że sięgamy po coraz to nowsze, w założeniu innowacyjne środki, które często okazują się takie jedynie w nazwie. Tymczasem wiele z nas zapomina, że podstawowym narzędziem, które pozwala nam zachować dobrą kondycję twarzy są jej mięśnie. Właśnie z tego względu popularna w ostatnich czasach stała się joga twarzy. Jak nasza twarz się starzeje, na czym polega joga twarzy i czy ona naprawdę działa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule poniżej. Przygotowaliśmy także zestaw ćwiczeń dla początkujących. 

Dlaczego twarz się starzeje?

Skóra na twarzy jest szczególnie często wystawiana na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego. Stanowi ona swoistą barierę przed ich złym wpływem. Jednocześnie jest najrzadziej a właściwie można powiedzieć, że zupełnie nie zasłanianym elementem ciała. To sprawia, że piętno czasu odciska się na niej szczególnie widocznie. Na szybkość starzenia się skóry mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wspomniane wyżej czynniki środowiskowe takie jak promieniowanie UV oraz niewłaściwa pielęgnacja to niektóre z czynników, które zaliczamy do zewnętrznych. Wewnętrznymi czynnikami będą z kolei wszelkie choroby, niedobory witamin i makro oraz mikroelementów a także genetyka. Starzenie dzielimy także ze względu na jego sposób. Tak więc istnieje starzenie endogenne. Objawia się ono głównie zanikiem produkcji kolagenu oraz zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej, co przekłada się z kolei na brak jędrności skóry. Starzenie egzogenne jest spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie czy używki i objawia się najczęściej  szarzeniem i suchością skóry. Ostatnim typem jest starzenie mimiczne. Chodzi o zmarszczki pojawiające na skutek ciągłej, powtarzającej się pracy danych mięśni w tych samych miejscach. 

Na czym polega joga twarzy?

Na twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które mają kluczowe znaczenie dla naszej mimiki. Okazuje się, że pracując nad ich kondycją jesteśmy w stanie wpłynąć znacząco na wygląd naszych rys oraz kondycję skóry. Joga twarzy to zestaw ćwiczeń, który ma nie tylko wzmacniać, ale także regenerować i odprężać mięśnie twarzy. Ich regularne wykonywanie wpływa nie tylko na to, jak nasza twarz wygląda teraz, ale także jak będzie ona ukształtowana i zadbana w przyszłości. Jednocześnie same ćwiczenia są bardzo przyjemne i relaksujące. Polegają między innymi na uśmiechaniu się na różne sposoby, zamykaniu i otwieraniu oczy czy napinaniu w inny sposób poszczególnych partii. W dalszej części artykułu znajdziecie przykłady kilku dokładnie opisanych ćwiczeń dla początkujących. 

Czy joga twarzy działa? Jakie są efekty?

Czy joga twarzy działa? Oczywiście, że tak. Sprawdziło to  już tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie. Joga twarzy jest bowiem coraz bardziej popularna. Efektami ćwiczeń dzielą się także chętnie infuencerzy. Możemy więc łatwo zweryfikować, czy całe przedsięwzięcie jest warte zachodu. Przede wszystkim joga twarzy to zestaw niezwykle relaksujących ćwiczeń. Oprócz długotrwałych efektów i faktycznych zmian w kondycji i rysach jest to także świetne odprężenie. Joga poprawia krążenie, skóra nabiera zdrowych rumieńców przez co wygląda na bardziej wypoczętą. Odpowiednimi ćwiczeniami możemy skorygować drugi podbródek czy zarysować ładnie żuchwę, co znacząco zmienia cały kształt twarzy. Ich regularne wykonywanie wygładza zmarszczki oraz zdecydowanie spowalnia proces powstawania nowych. 

Joga twarzy- ćwiczenia dla początkujących. 

Joga twarzy nie musi składać się z wielu żmudnych ćwiczeń, które zabiorą nam znaczną część z naszego i tak w większości przypadków napiętego grafiku. Jeśli to początek twojej przygody, to przygotowaliśmy po jednym ćwiczeniu na każdy aspekt tak, by wprowadzić cię do świata jogi kilkuminutową gimnastyką twarzy. 

  1. Ułóż palce po obu stronach swoich ust i mocno rozciągnij wargi na boki. Jednocześnie usta spróbuj ułożyć w tak zwany dziubek. To ćwiczenie wzmocni okolice kącików ust. 
  2. Przyłóż swoje obydwie dłonie do podbródka i mocno naciskaj przez kilka sekund. To pomoże ci wzmocnić dolne partie szczęki.
  3. Przyłóż palce do wewnętrznych końców brwi i mocno przyciśnij. Następnie próbuj zmarszczyć brwi najbardziej, jak potrafisz. To ćwiczenie pomoże ci popracować nad teraźniejszymi i przyszłymi zmarszczkami na czole. 

Te trzy szybkie i proste ćwiczenia będą dobrym wstępem do codziennej rutyny. Jeżeli spróbujesz 5- minutowego rozluźnienia za ich pomocą, to niebawem sama zobaczysz, że jest ci go za mało. Wtedy możesz szukać kolejnych odpowiednich dla siebie ćwiczeń. Joga twarzy nie jest zestawem konkretnych pozycji. Możesz dobrać odpowiednie ćwiczenia w zależności od tego, jakich efektów oczekujesz i nad jaką partią twarzy potrzebujesz popracować najintensywniej.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł