Modne tatuaże damskie na karku – wzory i informacje

0
(0)

Tatuowanie karku to od wielu lat już nie tylko męski, ale i damski sposób na ozdabianie ciała tą specyficzną formą „rysunku” na skórze. Kark stanowi w tym przypadku miejsce po pierwsze dyskretne (często zasłanianie włosami lub kołnierzykiem), a po drugie bardzo atrakcyjne wizualnie, jeśli tylko się je odsłoni. Co warto wiedzieć o tatuowaniu tego obszaru i jakie motywy są najbardziej popularne?

Jakie tatuaże damskie na karku? Trendy

Tatuując kark, zawsze musimy wziąć pod uwagę dwie formy tatuażu: punktową (mały wzór robiony najczęściej w centralnym punkcie karku) lub oplatającą (motyw jest tu przedłużony tak, by w jakiś sposób oplatać kark np. na jednym pasie od tyłu, zachodząc na łopatkę, zahaczając o obojczyki itd.). Drugi wariant jest zawsze nieco większy, pierwszy natomiast z racji na swój punktowy charakter, zajmuje wyjątkowo niewiele miejsca.

Trendy z salonów tatuaży:

  • Motyle – subtelne, delikatne, wyjątkowo kobiece. Do rozważania zarówno w wersji klasycznej, jak i kolorowej.
  • Wszelkiego rodzaju rośliny i motywy florystyczne, od kwiatów, łodyżek, listków, po miniaturowe drzewa
  • Motywy naukowe i kosmiczne: róże wiatrów, kompasy, gwiazdki (aktualnie w modzie są czarne i niebieskie), księżyc, miniatura galaktyki, półksiężyce
  • Łapacze snów – chroniące nas wg symboliki przed złą energią świata podświadomego. W formie tatuażu prezentują się na karku uroczo!
  • Piórka – najczęściej pojedyncze, ale również w kombinacjach stanowiących swojego rodzaju pióropusze
  • Koty – motyw wyjątkowo chętnie wybierany przez niezależne kobiety, które chcą nie tylko ozdobić ciało, ale i podkreślić swój wolnościowy, nieokiełznany charakter. Tu: koty szkicowane, kolorowe, naturalne oczywiście w pomniejszeniu, ale i oparte na kształtach geometrycznych
  • Pająki – tak, tak! Drapieżne, ostrzegawcze, o mocnym wydźwięku wizualnym
  • Ważki i ćmy – na skórze robią duże wrażenie!
  • Kropki i kreski – w ultra minimalistycznych motywach, które czasem tworzą jakiś wzór, a czasem wręcz przeciwnie
  • Napisy, daty – wszystko to, co ma dla nas znaczenie symboliczne i wiąże się z pewnym wyznawanymi wartościami

Decydując się na tatuaże damskie na karku, warto pamiętać, że stanowią one dyskretną formę dekoracji ciała, ale tylko wtedy, gdy posiadająca je kobieta ma długie włosy i często nosi je rozpuszczone lub w uczesaniach opadających luźno na plecy. W każdym innym przypadku, choć osobiście nie będziemy ich widzieć (tył głowy!), to inni owszem! W poszukiwaniu dyskretnego miejsca tatuażu, ta wersja zdecydowanie nie jest polecana paniom o krótkich włosach.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł