Warkocze na boku – to jest trendy!

0
(0)

Dobierane warkocze na boku głowy są zdecydowanym hitem tego sezonu! Uciekają od standardowego i dla niektórych nudnego czesania z tyłu, pozwalają włosom odpocząć, pobudzają skórę głowy i jej ukrwienie, a do tego świetnie wyglądają!

Pomysły warkocze na boku głowy

Największym atutem czesania włosów z warkoczykami na boku jest duża różnorodność w możliwości tworzonych fryzur. Co ważne, warkocze takie można robić raz na jednej, raz na drugiej stronie głowy, tak by równomiernie pracować nad ich kondycją, uzyskując za każdym razem nieco inny, atrakcyjny look.

  • Ścisłe warkocze (lewa/prawa na uchem), ciągnące się dookoła głowy – to opcja dla tych kobiet, które cenią idealne ułożenie fryzury bez odstających włosów. Całość jest spleciona sztywno, mocno, tak, by wyraźnie podkreślić gładkość włosa i jego blask. Fryzura idealna do pracy i na różne uroczystości.
  • Ścisłe zsuwające się ku kości potylicznej – przyjmują look nieco bardziej romantyczny i mniej formalny. Są bardzo kobiece i świetnie wyglądają zarówno przy pleceniu z jednej strony głowy, jak i z obu.
  • Od grzywki – rzadko wybierane, a bardzo fantazyjne! Tu warkocz zaczyna się już na grzywce, obejmując ją i ciągnąc się albo do wysokości ucha, gdzie luźno wpada w resztę swobodnie zostawionych włosów, albo aż do podstawy kości potylicznej. Oba typy prezentują się pięknie.
  • Wznoszące – start tuż przy uchu i plecenie w górę
  • Opadające – start wysoko nad uchem i przeciągnięcie warkoczy ku dołowi
  • Proste – w idealnie równej linii, jak od miarki. Dodają stylizacji zdecydowanego charakteru.
  • Zakręcone i luźne – zaplatane tak, by była w nich nutka artystycznego nieładu. Świetnie sprawdzają się przy włosach grubych, gęstych i puszystych, nadając wyglądowi romantycznego klimatu.

Dla kogo idealnie sprawdzą warkocze robione na boku?

Przede wszystkim poleca się je kobietom, które chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, nie tracąc na to jednocześnie za wiele czasu. To również rewelacyjne uczesanie dla osób zapracowanych i zabieganych, którym zależy na doskonałym wyglądzie przez cały dzień i to bez konieczności jego ciągłego poprawiania. Dobrze zapleciony warkoczy będzie trzymał „w kupie” fryzurę nawet podczas bardzo aktywnego dnia: ćwiczeń, treningu, zajmowania się dziećmi, biegania po mieście z załatwianiem codziennych spraw, pracy itd. Dodatkowo to właśnie ten typ warkocza wesprze regenerację kondycji włosa, zwłaszcza jeśli on zniszczony częstym używaniem środków do stylizacji. Dobry splot wyklucza konieczność korzystania z lakierów, pianek czy żeli do włosów, a fryzura sama się trzyma i nie potrzebuje do tego żadnych wspomagaczy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł