Tatuaże stópki dziecka- symbolika, jak zrobić?

5
(2)

Wśród licznych dzisiaj posiadaczy tatuaży znajdują się także nierzadko rodzice. Są to ludzie w różnym wieku, od świeżo upieczonych po takich, którzy mają już trójkę dzieci. Od około 5 lat bardzo często spotykanym motywem, jaki dumni rodzice umieszczają na swojej skórze, zaraz obok dat urodzenia swoich pociech, jest wzór stópek dziecka. Zyskał on na popularności dzięki młodym i postępowym rodzicom, którzy ulegli modzie na ozdabianie ciała i chcąc upamiętnić ten ważny dla nich dzień, decydują się właśnie na motyw odbicia małych stópek.

Kiedy można zrobić tatuaż?

Młode kobiety, a także przyszłe mamy powinny pamiętać o tym, żeby przystopować z tatuowaniem przynajmniej pół roku przed zajściem w ciążę. Zapobiegnie to ryzyku związanemu z ewentualną żółtaczką, a w późniejszym etapie nie będzie rzutowało na zdrowiu dziecka. Przez cały okres zarówno ciąży jak i karmienia piersią obowiązuje zakaz tatuowania się, ponieważ obce chemiczne substancje mogą mieć negatywny wpływ na florę bakteryjną mleka, którym odżywia się dziecko. Bezpieczny czas na wykonanie pierwszego po urodzeniu wzoru to około miesiąc po zakończeniu okresu karmienia piersią. Dlaczego nie od razu? Ciało kobiety po ciąży i karmieniu piersią potrzebuje czasu, aby się zregenerować, więc rozsądnie jest dać sobie czas na poczucie się lepiej zanim narazimy organizm na wysiłek związany z zagojeniem tatuaży.

Jak zrobić tatuaż- stópki dziecka?

Bardzo popularną metodą, która przywędrowała do nas z zachodu jest bezpośrednie odbijanie odcisku stopy noworodka na skórze rodzica. Zastanówmy się jednak czy jest to jedyna słuszna metoda? Po dłuższym przeanalizowaniu możemy dojść do wniosku, że taki zabieg może nie być do końca bezpieczny dla dziecka. Kalka tatuatorska jak i preparat do jej odbijania mają w składzie chemikalia i substancje, które mogą niekorzystnie wpływać na wrażliwą i delikatną skórę nowo narodzonego dziecka. Artyści jednak szybko znaleźli alternatywę dla tego sposobu. Do odwzorowania na skórze dokładnego odcisku wystarczy zdjęcie lub skan dziecięcej stópki, który doświadczony artysta powinien przenieść na skórę bez większych trudności. Jest to dużo bezpieczniejsza i mniej inwazyjna metoda.

Które miejsce wybrać?

Jeśli świeżo upieczeni rodzice decydują się na upamiętnienie narodzin swojej pociechy tatuażem, to wybierają przeważnie kilka klasycznych dla tego typu wzorów miejsc. Mamy zazwyczaj  tatuują nadgarstki lub kark, tatusiowie natomiast częściej wybierają klatkę piersiową. Zarówno jedna jak i druga strona ma w tym temacie wspólny mianownik jakim jest wewnętrzna część przedramienia, czyli najpopularniejsze i najczęściej spotykane miejsce w którym można umieścić tak ważną pamiątkę.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł