Zara perfumy damskie – co warto o nich wiedzieć?

Parfum glass on the black background

Hiszpańska sieć Zara kojarzy się większości z nas przede wszystkim z odzieżą i rzeczywiście to właśnie ona stanowi dominującą część jej oferty, ale nie tylko! Zara to również doskonałej jakości perfumy damskie, które po pierwsze dostępne są w bardzo dobrych cenach, a po drugie, dzięki małym flakonom dają również szeroką możliwość eksperymentowania z zapachami i tworzenia własnych kombinacji!

Wyjątkowe i tanie – perfumy damskie Zara

Na samym początku przygody z zapachami tej marki warto wiedzieć o nich trzy najważniejsze rzeczy.

  1. Zara perfumy damskie – to linia profesjonalnych zapachów, które stanowią esencję wielu różnych składników, tworząc z nich niebanalne kombinacje!
  2. Flakony perfum zaczynają się już od 10 ml czyli pojemności tak małej, że swobodnie można wypróbować dany zapach przed zdecydowaniem się na większe opakowanie, albo wykorzystać kilka różnych zestawień do stworzenia takich perfum, które nam osobiście będą odpowiadały najbardziej! Ceny takich flakonów zaczynają się od około 17,90 zł, więc nie jest to kwota, która zeruje portfel, a co za tym idzie, śmielej można sobie na nią pozwolić do „zabaw” w tworzenie własnych zapachów.
  3. Klientki Zary oraz influencerki w popularnych social mediach zauważyły (całkiem słusznie!), że wiele perfum tej marki to swoiste odpowiedniki najbardziej kultowych i rozchwytywanych dziś zapachów na świecie. Mało tego, stanowią one bardzo bliskie podobieństwo zapachowe, ale ich cena jest wręcz drastycznie niższa, co pozwala na znaczne oszczędności. Klientki zauważyły też, że choć perfumy Zara będące takimi odpowiednikami trzymają się na skórze krócej, to i tak ich trwałość i zbliżenie do oryginału jest tak duże, że warto spróbować!

Najbardziej pożądane zapachy typu odpowiedniki

  • Zara Gardenia – uznawany za zamiennik dla kultowego Black Opium od Yves Saint Laurent. Doskonała kombinacja aromatów kawy, wanilii i kwiatu pomarańczy, z dominacją tych dwóch pierwszych, dokładnie tak, jak w oryginalnym Black Opium.
  • Zara Red Vanilla – wg ogólnej opinii odpowiednik perfum, które podobno najbardziej i najsilniej uwodzą mężczyzn. Mowa oczywiście o La Vie Est Belle od Lancome – z akordami paczuli, czarnej porzeczki, wanilii, tonki, irysa oraz gruszki.
  • Zara Nude Bouquet – w tej wersji zdecydowanie wyczuwa się inspirację linią Miss Dior. Nuty zapachowe: wspaniała bergamotka, wiciokrzew i wanilia w dominacji pudrowych akordów i drzewa sandałowego.
  • Zara Nuit – zamiennika kolejnego zapachu od Diora, tym razem Hypnotic Poison z dominacją drzewnych nut oraz wanilii.