tatuaż na nadgarstku damski

0
(0)

Ozdabianie nadgarstka przy pomocy tatuażu jest dziś jedną z chętniej wybieranych opcji, szczególnie w przypadku kobiet. To właśnie nam zależy na tym, by ciekawie uatrakcyjnić nadgarstek i jednocześnie zrobić to albo w sposób dyskretny (tatuowanie od dołu!), albo bardzo rzucający się w oczy (u góry i wokół całego nadgarstka).

Co warto wiedzieć? Tatuaż na nadgarstku – ból, ceny, pielęgnacja

Przede wszystkim, wykonanie tatuażu na ciele zawsze boli, ale skala tego bólu, czy to w przypadku nadgarstka, czy innego fragmentu ciała, zawsze jest różna dla różnych osób. Nasz próg bólu może poradzić sobie z tatuowaniem bez problemu, ale dostarczyć nam „wrażeń” czuciowych, które zapamiętamy na długo. Należy tu pamiętać, że bez względu na doświadczenia innych (i tych twierdzących, że nie boli i na odwrót), nasze zawsze mogą być inne!

Gdzie nie robić takiego rysunku? Specjaliści od tatuowania odradzają wykonywanie wzorów w miejscu załamania skóry przy stawie – z racji na ruchomość tej części, tatuaż może się szybciej rozlać i zetrzeć, co nie będzie wyglądało efektownie. Ból w trakcie zabiegu jest nieprzyjemny, ale do przeżycia, za to nieładny efekt rozlanego tatuażu skutecznie i na długo zepsuje nam nastrój!

Pielęgnacja skóry po zabiegu:

  • Tatuażysta nałoży na skórę folię ochronną – zdejmuje się ją dopiero po około 24 godzinach, zgodnie z zaleceniami. W tym czasie dbamy o dostęp świeżego powietrza do środka tak, by ranki mogły się szybciej wygoić.
  • Skórę przemywamy przynajmniej dwa razy dziennie (ciepła woda + maksymalnie delikatny środek myjący, najlepiej doradzony przez specjalistę). Dbamy tu o nawilżanie skóry i co kilka godzin nakładamy na nią maść natłuszczającą.
  • Gojenie się nadgarstka po tatuowaniu trwa od trzech do nawet 4 tygodni
  • Po tym czasie nadal pamiętamy o używaniu kremów z filtrem SPF, które zapobiegną blaknięciu rysunku

Ceny: od 200 do 300 zł, ale zależy od wielkości wzoru i renomy tatuażysty

Jeśli chodzi o tatuaż na nadgarstku w konkretnych wzorach, to zdecydowany prym wiodą tu motywy roślinne (oplatające), róże (z racji na ich symbolikę i piękno), serca (delikatne i wyrażające emocje), znaki nieskończoności i napisy związane z tym, co jest dla nas w życiu ważne.

Inne popularne: modne znaki runiczne (zawsze sprawdzaj, co oznaczają, zanim się na nie zdecydujesz!), motywy muzyczne (klucze wiolinowe, nutki, cała pięciolinia w oplatającej nadgarstek miniaturze, instrumenty będące ważne w naszym życiu), gwiazdy i księżyc, skrzydła – szczególnie dobrze wyglądają wokół nadgarstka, drzewa, kwiaty, owijające się pnącza, ale i rysunki związane z tym, co wiąże się bezpośrednio z nami.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł