Co to jest twerkowanie? Jak nauczyć się twerk dance?

0
(0)

Twerk jest specyficzną figurą choreograficzną i jednocześnie wymagającym ćwiczeniem, które doskonale buduje i rzeźbi mięśnie ud oraz pośladków. Swoimi korzeniami sięga lat 80. ubiegłego wieku i Nowego Orleanu, w którym rodził się taniec do muzyki hiphopowej. Samo słowo „twerk” jest ciekawą kombinacją językową zaczerpniętą z ang. „twist” czyli kręcić, „jerk” czyli „trząść”, oraz „work it” czyli „pokaż to, co masz najlepsze”/ „pracuj nad tym”.

Trendy czyli więcej o tym, co to jest twerkowanie i jak nauczyć się twerk dance?

Na prawdziwą popularność twerkowania czyli wprost: seksownego, rytmicznego potrząsania pupą w rytm muzyki hip-hop największy wpływ miała dopiero Miley Cyrus, która w 2013 roku, odbierając nagrodę MTV, wykonała na scenie charakterystyczny twerk. Ruch ten, wtedy już dość znany w hip-hopie szybko podchwyciły portale plotkarskie, szkoły taneczne i cały wielki świat celebrytów. Chwilę później jego zalety odkryli też trenerzy fitness i instruktorzy dbający o modelowanie kształtu pośladków i ud poprzez ciekawe ćwiczenia.

Wiemy już zatem, co to jest twerkowanie, ale jak nauczyć się twerk dance krok po kroku? Czy da się to zrobić szybko, czy trzeba się liczyć z dużym wysiłkiem?

Rozgrzewka do twerk dance i nauka w domu

  • Podstawa to rozgrzewka, która zapobiegnie bolesnym i nieprzyjemnym zakwasom, dlatego nie należy jej omijać.
  • Do rozgrzewki: muzyka (najlepiej hip-hop, który wprowadzi w dobry nastrój). Dalej: rozgrzewka nóg poprzez serię pajacyków, rozciąganie mięśni miednicy i pośladków, kręcenie biodrami ósemek i kółek oraz wypychanie miednicy do przodu i do tyłu (powoli).
  • Wykonanie twerka: przyjmujemy pozycję półprzysiadu, nogi muszą być rozstawione szeroko, bardziej niż na szerokość barków. Stopy dociśnięte mocno do podłoża, tak, by palce były skierowane na zewnątrz.
  • Ugięte kolana wysuwamy nie dalej niż do linii palców – warto to sprawdzić za każdym razem, bo często się o tym zapomina
  • Wyprost pleców, napięcie mięśni brzucha i jednoczesne rozluźnienie pośladków. Pozycja musi być stabilna.
  • W tym momencie odchylamy pośladki mocno do tyłu, ale nie dalej niż do granicy poczucia bólu (na początku może się on pojawić!)
  • Pochylamy klatkę piersiową do przodu i dopiero teraz zaczynamy rytmicznie poruszać pośladkami do przodu i do tyłu. Przy pierwszych kilku razach może się to wydawać trudne, ale wprawa w twerkowaniu przyjdzie z czasem.

Regularne ćwiczenie w/w kroków i nabieranie płynności w ruchach sprawi, że to ćwiczenie i zarazem figurę choreograficzną opanujemy szybciej niż sądzimy!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł