Producent okien – jak go wybrać i czym powinien się charakteryzować?

0
(0)

Podczas procesu budowy lub remontu domu zapada mnóstwo różnorodnych decyzji. Są takie, które szczególnie przykuwają uwagę wielu inwestorów. Jednym z takich dylematów jest wybór jak najlepszego producenta okien. Stolarka okienna jest szczególnym elementem budynku, któremu warto poświęcić nieco więcej czasu. Jak więc wybrać najlepszego producenta? Czym powinna się charakteryzować taka firma? Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Stolarka okienna – kluczowa dla każdego domu

Raz, a dobrze wybrana stolarka okienna to swego rodzaju inwestycja w spokój na lata. Jakość okien ma realny wpływ na wygodę użytkowania domu. Właściwości i parametry okien przekładają się nie tylko na wygląd elewacji, ale przede wszystkim na termoizolacyjność całego budynku, komfort akustyczny oraz poczucie bezpieczeństwa.

Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele rodzajów stolarki okiennej i jeszcze więcej jej producentów lub dostawców. Od lat na prowadzenie wysuwają się okna PVC i okna aluminiowe. Wyprodukowane z tych materiałów okna oferują wiele bardzo dobrych parametrów jakościowych. Jednak ważne jest to, jak starannie zostały wykonane. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, warto poświęcić chwilę na poznanie producenta okien. Wybór sprawdzonej firmy przełoży się na bezproblemowe użytkowanie. Liderem w produkcji obu tych typów stolarki okiennej jest firma Kapica. Zobaczmy więc, czym się kierować, wybierając okna i ich producenta.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Podstawowa wiedza w zakresie charakterystyki stolarki okiennej pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań spośród tych oferowanych na rynku. Poniżej wymieniamy najważniejsze właściwości okien.

 • Izolacyjność cieplna to kluczowy parametr. Obecnie współczynnik przenikania ciepła dla okien fasadowych musi wynosić 0,9 W/m²K. Im ten współczynnik niższy, tym okno lepiej izoluje pod względem termicznym.
 • Izolacja dźwiękowa odpowiada za wytłumienie hałasów zewnętrznych. Współczynnik określający izolacyjność akustyczną to Rw i jest wyrażany w decybelach (dB). Im jest wyższy, tym lepsza ochrona przed hałasem. Okna z bazowych serii modelowych mają Rw na poziomie ok. 30 dB. Warto jednak wybierać okna PVC z wyższym Rw – szczególnie jeśli dana inwestycja znajduje się na przykład przy ruchliwej ulicy.
 • Bezpieczeństwo okien jest także istotnym czynnikiem. Odpowiednie okucia antywłamaniowe i inne rozwiązania poprawiające wytrzymałość okien to aspekty, na którą warto zwrócić uwagę.

Czym charakteryzuje się dobry producent okien PVC i aluminiowych?

Dobry producent okien aluminiowych i PVC charakteryzuje się pewnymi cechami, które sprawiają, że współpraca z nim, na każdym etapie przebiega bezproblemowo. Poznajmy 10 aspektów, które wyróżniają producentów godnych zaufania.

 1. Spełnianie wymogów obowiązujących norm i przepisów. Tyczy się to zarówno gotowych wyrobów, jak i samych metod produkcji i przestrzegania odpowiedniego reżimu w trakcie całego procesu wytwarzania wyrobu budowlanego. Dlatego zawsze upewnij się, że producent stolarki okiennej ma niezależne certyfikaty potwierdzające spełnienie danych wymagań.
 2. Opinie innych klientów na temat samych produktów oraz ocena procesu realizacji zamówienia – od doradztwa, aż po montaż. Recenzje to źródło cennych informacji na temat jakości produktów, standardu obsługi klienta itp. Renoma producenta najczęściej świadczy o tym, że dana firma jest obecna na rynku od wielu lat i jest stabilnym przedsiębiorstwem. Dlatego warto wybierać producentów, którzy są dobrze znani na danym rynku.
 3. Gwarancja na okna zapewnia nam poczucie spokoju i świadczy o tym, że sam producent jest przekonany o trwałości i jakości swoich wyrobów – oczywiście, jeżeli okres jej obowiązywania jest odpowiednio długi.
 4. Sprawdź inne realizacje danego producenta. Jeśli ma się on czym pochwalić, to zapewne znajdziesz jego dotychczasowe projekty na stronie internetowej.
 5. Przejrzysta oferta i jasne warunki – tym odznacza się dobry producent okien. Cennik jego wyrobów powinien umożliwiać szybkie poznanie orientacyjnych cen, a przygotowywanie indywidualnie oferty powinny zawierać jak najwięcej istotnych informacji.
 6. Nowoczesne technologie w produkcji świadczą o tym, że dana firma się rozwija i poszukuje sposobów na ulepszanie swoich wyrobów. W przypadku okien nowoczesne metody przekładają się między innymi na lepsze parametry techniczne.
 7. Dostępność części zamiennych jest szczególnie ważna w przypadku wyrobów eksploatowanych przez wiele lat, a takie właśnie są okna. Dlatego sprawdź, czy dany producent okien wejściowych oferuje części zamienne i serwis pogwarancyjny.
 8. Kompleksowość oferty u jednego producenta umożliwia szybsze i łatwiejsze dobranie niezbędnych akcesoriów i dodatkowego wyposażenia, takiego jak rolety, parapety, moskitiery itp.
 9. Zrównoważone podejście. Dbanie o środowisko nie jest już luksusem dla niektórych, to konieczność. Dlatego warto wybrać producenta, który stawia na ekologiczne rozwiązania.
 10. Udostępnianie wiedzy o produktach danej firmy świadczy o trosce o klienta. Blog, który zawiera fachowe porady i artykuły pomagające w wyborze odpowiednich produktów to sygnał, że dana firma dba o relacje z klientami.

Gdzie kupić okna do domu?

Podsumowując, gdy wybieramy okna do naszego domu, powinniśmy dokładnie sprawdzić ich producenta. Dlatego, jeżeli nie uznajesz kompromisów i zależy Ci na najlepszych rozwiązaniach, to zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą firmy Kapica. Jako producent stolarki okiennej i drzwiowej stawiamy na najwyższą jakość naszych wyrobów. Oferujemy różne warianty okien z PCV i z aluminium m.in. marki Schüco, dzięki czemu dopasujemy się do praktycznie każdego projektu.

Przed podjęciem decyzji warto również skonsultować się z naszymi fchowcami, którzy pomogą w dobraniu najlepszych okien. Dlatego zapraszamy do jednego z naszych salonów firmy Kapica, gdzie nie tylko obejrzysz nasze produkty, ale i uzyskasz niezbędne informacje o stolarce okiennej.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: