Paulina Gałązka – kogo zagra w „Samych swoich”?

Fot: Instagram @paulina.galazka
5
(1)

Paulina Gałązka to utalentowana aktorka, która może pochwalić się wieloma znakomitymi rolami w popularnych produkcjach. W ostatnich kilku miesiącach skupiła się na planie filmowym „Sami Swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego.

Film „Sami Swoi. Początek” to prequel kultowego „Samych Swoich”. Zdjęcia rozpoczęły się w lutym 2023 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni niedaleko Kielc, a reżyserem jest Artur Żmijewski, znany z roli w serialu „Ojciec Mateusz”.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie książki pt. „Czyim ja żyłem życiem”, autorstwa Andrzeja Mularczyka. Nowa produkcja powstaje 56 lat po premierze oryginalnego filmu, który doczekał się dwóch kontynuacji: „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.

Fabuła opowiada o perypetiach dwóch zwaśnionych rodzin, przesiedleńców zza Buga. Mieszkają obok siebie, bo, jak sami twierdzą, nie ma sensu szukać obcego wroga, gdy swój jest na wyciągnięcie ręki.

Akcja nowej produkcji rozgrywa się przed wybuchem II wojny światowej, a jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 roku. Premiera filmu przewidziana jest na rok 2024.

Paulina Gałązka ujawniła, że wcieliła się w rolę Niechajki Słobodzian.

„Zobaczycie mnie jako Niechajkę Słobodzian, koleżankę z klasy Kargula i Pawlaka. Moja postać to silna dziewczyna o wolnym duchu, jeżdżąca na koniu na oklep i niezwykle krewka” – zdradziła aktorka.

Dla niej udział w tym projekcie to niezwykła przygoda, która zawdzięcza nie tylko wspaniałej atmosferze, ale także całej ekipie filmowej. Czy film może dorównać kultowym „Samym Swoim”? Paulina nie koncentruje się na tym, jakie zmiany przyniesie jej udział w projekcie, lecz na pracy, jaką wszyscy włożyli w tę produkcję.

„To dla mnie bardzo istotna rola, ze względu na ogromną przyjemność z bycia na planie i uczestniczenia w tej opowieści. Nasza ekipa była niesamowicie zgrana, a my wszyscy, reżyser, aktorzy i operator, mamy nadzieję, że widzowie docenią ogrom pracy, jaki włożyliśmy w ten film” – dodała.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł