Kim jest Michalina Sosna? [WIEK, MĄŻ, DZIECI, rodzice]

Fot: instagram @michalina_sosna
4,1
(46)

Michalina Sosna to polska aktorka, której rozpoznawalność przyniosły przede wszystkim role serialowe. Wystąpiła też w kilku filmach, m.in. w kontynuacji znanej polskiej komedii Kogel-Mogel. Obejrzeć ją można także na deskach teatru oraz w kabarecie La La Poland, którego jest członkinią. Co jeszcze wiemy o karierze aktorskiej Michaliny Sosny i jakie informacje zdradza ona o swoim życiu prywatnym?

Michalin Sosna — kto to?

Michalina Sosna urodziła się 13 maja 1989 roku w Tychach. Jako mała dziewczynka należała do kółka teatralnego, jeździła na konkursy recytatorskie i śpiewałam w chórze kościelnym. Planowała zostać lekarzem, jednak jej dziecięce fascynacje teatrem były na tyle silne, że zdecydowała się zdawać do szkoły teatralnej.

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie studiowała na Wydziale Aktorskim. Aktorka dwukrotnie pojawiała się na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych odbywającym się w Moskwie. Na jednym z nich otrzymała nominację w kategorii „Główna nagroda za rolę żeńską” za odegranie postaci Małgorzaty w sztuce Z Różewicza dyplom, jednak ostatecznie nie wygrała.

Debiutowała w Teatrze Kamienica w spektaklu Porwanie Sabinek, którego reżyserem był Emilian Kamiński. Znana jest ze współpracy z warszawskimi placówkami, takimi jak Teatr Dramatyczny, Teatr 6. Piętro, Teatr Capitol, Teatr Rampa, Teatr Studio Buffo oraz Teatr Kamienica. W tym ostatnim zasłynęła z ról w spektaklach Test oraz Kobieta, która ugotowała męża.

Szersza publiczność kojarzy aktorkę z ról telewizyjnych i filmowych. Największą sławę przyniosły jej produkcje takie jak Planeta singli, Miszmasz, czyli kogel-mogel 3, W rytmie serca i Zakochani po uszy. Michalina Sosna należy także do obsady warszawskiego Kabaretu Na Koniec Świata, który został utworzony przy Teatrze Dramatycznym. Widzowie znają ją także z występowania w telewizyjnym cyklu kabaretowo-komediowym La La Poland.

Michalina Sosna pojawiła się też w kilku programach rozrywkowych. W 2018 roku wzięła udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji programu rozrywkowego stacji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo, a w 2020 roku zasłynęła z prowadzenia programu telewizyjnego Star Voice. Gwiazdy mają głos.

W 2019 roku wystąpiła również w roli prowadzącej Debiuty na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Michalina Sosna — życie prywatne, Mąż, dzieci

Aktorka bardzo dba o swoją prywatność i niechętnie dzieli się informacjami, na temat tego, co dzieje się w jej życiu osobistym. W 2020 roku media plotkarskie zauważyły jednak obrączkę na jej palcu. Aktorka zaczęła się także podpisywać się podwójnym nazwiskiem, czyli Sosna-Wilkońska. Nie wiadomo jednak, kim jest i czym zajmuje się jej mąż. W 2021 roku Michalina Sosna została mamą córeczki Rozalii.

Michalina Sosna — Instagram

Michalina Sosna prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @michalina_sosna. Aktualnie jej profil obserwuje 17,3 tysiąca użytkowników tego serwisu. Nie znajdziemy tu jednak postów związanych z jej życiem prywatnym. Aktorka publikuje tu głównie posty związane ze swoim zawodem.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,1 / 5. Liczba głosów 46

Bądź pierwszy i oceń artykuł