Nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym – wybierz najlepszy produkt!

0
(0)

Chcesz zadbać o jakość powietrza w domu? Masz kilka możliwości! Najczęściej kupujący wybierają odpowiedni oczyszczacz i nawilżacz. Jeśli nie masz jeszcze żadnego z tych urządzeń, możesz zdecydować się na nawilżacz i oczyszczacz w jednym! To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i przestrzeni w mieszkaniu. Zobacz, jaki model warto wybrać i czym się kierować przy zakupie.

Oczyszczacz i nawilżacz w jednym – czy to dobry pomysł?

Od kilku lat coraz więcej osób świadomie dba o jakość powietrza w domu. Pomógł w tym dynamiczny rozwój aplikacji do monitorowania stanu powietrza – można je za darmo pobrać na smartfony z Androidem i iOS. Dla zdrowia i komfortu ważne jest nie tylko pozbycie się zanieczyszczeń, ale również odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Tutaj z pomocą od lat przychodziły nawilżacze. Zbyt suche powietrze to nie tylko dyskomfort, ale realne skutki zdrowotne – jak podrażniona skóra, kaszel, dłużej trwające infekcje. Nic dziwnego, że oczyszczacz i nawilżacz stały się koniecznością w niemal każdym domu!

Jeśli do tej pory zwlekałeś z zakupem tych urządzeń albo masz w domu któreś z nich kupione kilka lat temu, możesz rozważyć oczyszczacz i nawilżacz w jednym. To połączenie, które pozwoli ci kompleksowo zadbać o powietrze w najbliższym otoczeniu! Zwykle to łącznie mniejszy koszt niż zapłacisz za oba sprzęty osobno. A także – mniej zajętej przestrzeni. Ma to znaczenie zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie każde dodatkowe urządzenie trzeba starannie wkomponować we wnętrze tak, by nie przeszkadzało w codziennych aktywnościach.

Czym się kierować przy zakupie tego rodzaju sprzętu? Lista parametrów, na które warto zwrócić uwagę, łączy czynniki istotne przy zakupie nawilżacza i oczyszczacz powietrza:

  • maksymalny zasięg działania;
  • wielkość zbiornika na wodę;
  • moc;
  • łatwe sterowanie;
  • zastosowane filtry;
  • dostępne tryby pracy;
  • regulacja intensywności nawilżania;
  • wbudowany timer;
  • atrakcyjny design.

Na rynku nie ma wiele modeli łączących oczyszczanie z nawilżaniem – wybór będzie więc mniejszy niż przy zakupie dwóch sprzętów oddzielnie. Odpada jednak dobieranie modeli tak, by pasowały jeden do drugiego!

Czy oczyszczacz i nawilżacz w jednym to zawsze najlepszy wybór? Jeśli masz dużą przestrzeń i odpowiedni budżet, możesz zdecydować się na dwa sprzęty oddzielnie. Pozwoli ci to elastycznie podchodzić do bieżących potrzeb, najpierw oczyszczając, a później nawilżając powietrze. Sprzęty mogą też działać niezależnie w różnych pomieszczeniach. Zwykle też dobrze oceniane modele oczyszczaczy wyposażone są w dodatkowe funkcje, na przykład chłodzenia. Z kolei niektóre nawilżacze działają jak dyfuzory aromatycznych olejków. Określ więc, jak istotne są dla ciebie te dodatkowe funkcje!

Jeśli masz już w domu oczyszczacz lub nawilżacz, z którego jesteś zadowolony, rozważ dokupienie sprzętu o brakujących możliwościach. To zakup sprzed kilku lat i czujesz, że pora na coś nowego? Sprzęt dwa w jednym może być trafnym wyborem!

Polecany nawilżacz i oczyszczacz w jednym

Jaki nawilżacz i oczyszczacz w jednym warto kupić? Wśród klientów przebojem jest METROX ME-1737 za zaledwie 400 zł! To model firmy, która specjalizuje się w sprzętach tego typu – możesz więc liczyć na dopracowane rozwiązania i atrakcyjne wzornictwo. Sprzęt łączy nawilżacz ultradźwiękowy z możliwością oczyszczania powietrza. Zbiornik na wodę ma 5,3 litra, co odpowiada 18 godzinom pracy. Docenisz zaawansowany system filtracji, składający się z filtra Hepa i węglowego. Urządzenie ma wbudowany higrometr i wygodny timer. Możesz skorzystać też z nocnego trybu pracy!

Chcesz poznać inne sprzęty, które pomogą ci zadbać o jakość powietrza w domu? Sprawdź nawilżacze-oczyszczacze w sklepie MediaMarkt, przyjrzyj się również oddzielnie oczyszczaczom i nawilżaczom!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: