Modny pokój chłopca – aktualne trendy w urządzaniu

0
(0)

Urządzasz pokój chłopca? Chcesz, aby jego przestrzeń była inspirująca i zachęcała do odkrywania świata? Poznaj najnowsze trendy, które pozwolą Ci stworzyć piękne wnętrze dla swojego dziecka. Dowiedz się, co jest teraz w modzie, i co może sprawdzić się w przypadku Twojego syna.

Jakie są nowoczesne pokoje dziecięce?

Jeszcze do niedawna w aranżacji pokojów dziecięcych najważniejsza była funkcjonalność. Przez to przestrzenie chłopców i dziewczynek wydawały się bezosobowe. Wypełniały je jedynie szafki z zabawkami, a jedynym dziecięcym akcentem była pościel z ulubioną postacią z bajki. Dzisiaj pokoje dziecięce wyglądają zupełnie inaczej. To przestrzenie, które zachęcają dzieci do odkrywania świata i rozwijania zainteresowań. Nowoczesne pokoje młodych odkrywców są pełne kolorów, elementów, które wyrażają ich osobowość i rozwijają fantazję. Tworzą bezpieczną przestrzeń, w której chłopiec może się uczyć, wypoczywać i bawić.

Wiele zmieniło się również pod względem kolorystyki. Obecnie rodzice i projektanci unikają wyrazistych kolorów, które po czasie wydawały się przytłaczające. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do pokoju chłopca jest, np. beż, granat, szarość, zieleń w jasnych lub pastelowych odcieniach.

Jak urządzić nowoczesny pokój dla chłopca?

Obecnie w trendach są pokoje chłopięce, urządzone wedle wybranego motywu. Najpopularniejsze to: kosmos, urban jungle, chata indiańska czy las/ leśna polana. Zastanów się, co Twoje dziecko lubi najbardziej: czy kocha naturę, czy też jest zapalonym majsterkowiczem i uwielbia motywy budowlane. Niezmiennie od wielu lat, większość chłopców jest miłośnikami piłki nożnej. To motyw, który zdecydowanie króluje w pokojach dzieci. Wybraną tematykę można bardzo łatwo wprowadzić do wnętrz. Wystarczy zainwestować w tapetę i dodatki – dywany, zasłony, lampki czy zegar, które idealnie uzupełnią zaplanowaną aranżację. Ważne jest to, aby nie wybierać zbyt intensywnych barw i wręcz kiczowatych elementów wystroju. Każdy element pokoju powinien tworzyć spójną całość, która będzie estetyczna i przyjemna w odbiorze.

Ważne jest to, aby wybrać aranżację pokoju wraz z dzieckiem. W końcu jest to jego przestrzeń, w której spędza mnóstwo czasu każdego dnia. Jeśli podejmiesz decyzję samodzielnie, może okazać się, że Twój syn nie będzie zachwycony efektem. Wtedy konieczny będzie ponowny remont.

Jakie meble do pokoju chłopca są modne?

W nowoczesnym pokoju dziecięcym możesz umieścić meble stylizowane. Takie elementy wyposażenia są wyjątkowe. Możesz zdecydować się, np. na łóżko w kształcie statku kosmicznego lub samochodu czy regał przypominający piłkę nożną. Musisz jednak pamiętać, że dzieci szybko dorastają, dlatego taki zestaw wyposażenia posłuży Twojemu synowi raczej kilka, a nie kilkanaście lat. Z tego względu, wiele osób wybiera meble młodzieżowe dla chłopcao uniwersalnym wyglądzie. Aby dopasować je do stylizacji pokoju, można przyozdobić je naklejkami czy okleinami, które po czasie można szybko i prosto zerwać.

Więcej inspiracji znajdziesz na: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-mlodziezowe-89

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: