Drewniane zabawki dla dzieci – dlaczego warto je kupować?

0
(0)

Drewno kojarzy się z solidnością i naturalnością, dlatego coraz częściej jest chętnie wybierane jako materiał na zabawki dla dzieci. Chociaż solidne drewniane zabawki bywają droższe od wykonanych z plastiku, mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować!

Zabawki drewniane czy plastikowe – które wybierać?

Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze plastikowe zabawki, rodzice i dziadkowie wykupywali je z wielkim entuzjazmem, były kolorowe, atrakcyjne, tanie, często również interaktywne. Niestety to, co wydaje się ich zaletami, może również okazać się wadą. Młodzi rodzice skarżą się więc na nadmiar tanich zabawek, zalewających salony i pokoje dziecięce, hałas melodyjek i innych dźwięków oraz przebodźcowanie maluchów kolorami i hałasem.

Patrząc z tej perspektywy, drewniane zabawki mają wiele zalet takich jak trwałość i proste, łagodne wzornictwo. Ciepły, miły w dotyku materiał przyjemnie stymuluje zmysły dziecka. Ponieważ zazwyczaj nie są interaktywne, pozostawiają duże pole dla wyobraźni, co jest bezcenne dla rozwoju dzieci.

Drewno, czyli bezpieczeństwo i ekologia

Drewno jest materiałem bezpiecznym dla zdrowia i ekologicznym, nie zawiera szkodliwych substancji, które mogą być obecne w plastiku. Zabawki z niego wykonane są na tyle trwałe, że mogą służyć wiele lat, dlatego nie trafiają na śmietnik, tylko są przekazywane następnemu dziecku w rodzinie lub sprzedawane. Taka odpowiedzialna postawa jest bliższa systemu wartości współczesnych młodych ludzi, dlatego w morzu przeróżnych zabawek dla dzieci właśnie te wykonane z drewna wyróżniają się na korzyść.

Estetyczne i praktyczne zabawki wykonane z drewna

Wiele tanich, plastikowych zabawek nie ma specjalnej wartości estetycznej, przeciwnie, ich kolory są krzykliwe, a wykonanie również pozostawia wiele do życzenia. Inaczej jest w przypadku zabawek drewnianych, które są naturalnie piękne i stylowe, dzięki czemu już od pierwszych miesięcy życia kształtują gust estetyczny maluchów, pozostawiając w nich trwały ślad i rzutując na przyszłe wybory.

Jakie zabawki wykonane z drewna warto kupować? Zależy to od wieku i zainteresowań dziecka, im starszy maluch, tym więcej możliwości. Pierwsze powinny być gryzaki i grzechotki, następnie można zaproponować sortery, zabawki do pchania i ciągnięcia za sznurek, instrumenty muzyczne, kostki edukacyjne, mniejsze i większe klocki, samochodziki, figurki, puzzle – wybór jest ogromny, a większość zabawek tego typu wyróżnia się wśród innych jakością wykonania i estetyką. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: