Makijaż permanentny ust – Co warto o nim wiedzieć

0
(0)

Jak działa makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu specjalnego barwnika pod skórę. Jest to zabieg inwazyjny, korygujący niektóre defekty urody. Kobiety cenią go sobie ze względu na trwałość. Barwniki, które implementowane są pod naskórek utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, dzięki czemu nie trzeba codziennie wykonywać makijażu ust czy brwi. Makijaż permanentny powinien być wykonywany przez wyspecjalizowaną kosmetyczkę lub kosmetologa, gdyż jest to poważny zabieg. Można powiedzieć, że to rodzaj tatuażu. Makijaż permanentny może mieć różny charakter — medyczny lub kosmetyczny. 

Dla kogo makijaż permanentny ust będzie odpowiedni?

Makijaż permanentny ust to rozwiązanie trwałe, odporne na rozmazywanie. Jeśli zastanawiasz się, czy taki makijaż będzie dla ciebie odpowiedni, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz wyglądać pięknie i naturalnie o każdej porze dnia i nocy? Czy chcesz mieć piękne usta, nawet kiedy śpisz? Czy szkoda ci czasu na częste poprawianie makijażu w pracy lub na imprezie? Czy masz dość szminek, które „zjadają” się niedługo po pomalowaniu ust? Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania będzie twierdząca, to znak, że potrzebujesz makijażu permanentnego. Makijaż permanentny jest dla kobiet, które dbają bardzo o swój wizerunek i lubią wyglądać pięknie w każdej sytuacji. Jest on odpowiedni także dla kobiet, które nie są zadowolone ze swoich ust i uważają, że są one zbyt małe lub za wąskie. Ponieważ dzięki makijażowi permanentnemu można nadać ustom kolor będzie on odpowiedni także dla kobiet, których usta są blade, bezbarwne. Krótko mówiąc, makijaż permanentny jest dla każdej kobiety, która nie jest zadowolona ze swoich ust i chciałaby to zmienić.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego ust?

Kobiety, które zdecydują się na makijaż permanentny ust powinny wiedzieć, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. O tym, co wolno, a czego robić nie należy przed zabiegiem, powinna poinformować nas osoba, która będzie ten zabieg wykonywać.

Jedną z podstawowych kwestii jest, by na zabieg przyjść bez makijażu. Niestety niektóre klientki o tym zapominają. Jeśli mamy na ustach opryszczkę, to dyskwalifikuje nas do zabiegu. Przez kilka dni przed zabiegiem nie powinno się też wychodzić na słońce. Wystawianie twarzy na działanie promieni słonecznych niestety nie jest zalecane. Nie należy także dzień przed zabiegiem spożywać alkoholu oraz przyjmować leków rozrzedzających krew. Jeśli jesteśmy na antybiotyku, szczególnie takim, który w składzie ma penicylinę, wstrzymajmy się do końca kuracji z zabiegiem makijażu permanentnego ust.

Czego nie robić po makijażu permanentnym ust?

Nie da się ukryć, że kilka dni po zabiegu makijaż permanentny ust wygląda bardzo intensywnie. To naturalny efekt zabiegu. Do skóry dostaje się bowiem więcej składnika niż na ten moment skóra jest w stanie pochłonąć. Należy pamiętać, że makijaż permanentny ust to zabieg inwazyjny, a obszar poddany zabiegowi jest otwartą raną. Na szczęście rana szybko się goi i dyskomfort mija. U osób bardzo wrażliwych może pojawić się opuchlizna. Bez względu jednak na to, jak się czujesz po zabiegu musisz pamiętać o pielęgnacji. Jest to o tyle ważne, że im lepiej zadbamy o makijaż permanentny po zabiegu, tym dłużej będzie się on utrzymywał. Oto najważniejsze zasady, których należy przestrzegać po zabiegu:

  1. Nie należy korzystać z solarium, basenu, sauny przynajmniej przez 10 dni po zabiegu.
  2. Nie należy stosować na usta żadnych olejków ani balsamów, by nie podrażniać powstałej rany.
  3. Należy unikać dentysty przynajmniej przez kilka dni po zabiegu, by nie rozszerzać zbytnio ust i nie wydłużać w ten sposób czasu gojenia ran.
  4. Jeśli wychodzimy na słońce, warto osłonić usta lub wręcz posmarować je kremem z wysokim filtrem
  5. Usta dobrze jest myć wodą z mydłem o neutralnym pH.
  6. Codziennie należy nakładać na ranę kremy zalecane przez kosmetyczkę, która wykonywała zabieg.
  7. Lepiej nie dotykać bez potrzeby ust, nie pocierać ich.
  8. Do momentu zagojenia się ust zaleca się unikać całowania.
  9. Zaleca się nie stosować żadnego makijażu na usta poddane zabiegowi.
  10. Rozsądnie jest unikać wszystkiego, co mogłoby przyspieszyć proces gojenia. Dlatego lepiej nie smarować ust maściami przyspieszającymi gojenie, bo mogą się one przyczynić do szybszego blaknięcia pigmentów podanych pod skórę.

Kiedy można się całować po makijażu permanentnym ust?

Większość kobiet, które poddają się zabiegowi permanentnego makijażu ust jest bardzo zadowolona z efektów. Warto jednak podejść do tematu rozsądnie i nawet jeśli wydaje nam się, że już możemy pochwalić się nowymi ustami swojej drugiej połówce, lepiej stosować się do wyżej wymienionych zaleceń. Jeśli kosmetyczka zaleca wstrzymanie się z pocałunkami przez 10 dni, lepiej zachowajmy ten termin. Kilka dni nas przecież nie zbawi, warto więc zaczekać z czułościami na efekt końcowy. 

Po jakim czasie wychodzi pigment na ustach?

Długość utrzymywania się pigmentu na ustach zależy od wielu czynników. U kobiet, które mają mocno ukrwione usta, makijaż permanentny utrzyma się krócej. Z reguły jednak mówi się o 2-4 latach. W tym przedziale czasowym makijaż permanentny zniknie, oczywiście nie całkowicie, ale będzie widać, że należy go uzupełnić. Jeśli mówimy o trwałości makijażu permanentnego, to ma na niego wpływ kilka rzeczy. Na pewno ważne jest to, czy wybieramy jasny, czy od razu decydujemy się ciemniejszy pigment. Poza tym istotną rzeczą jest to, jak często się opalamy i pływamy, bo te dwie aktywności sprawiają, że pigment znika szybciej.

Ile czasu goją się usta po makijażu permanentnym?

Usta po zabiegu goją się w różnym tempie. Specjaliści wyróżniają kilka faz gojenia. Zaraz po zabiegu usta mogą być obrzmiałe, opuchnięte, przekrwione. Trzy dni po zabiegu usta mogą zacząć się łuszczyć. Ten proces powinien się zakończyć po maksymalnie dwóch tygodniach. Po siedmiu dniach obowiązkowa jest kontrola, bo może się okazać, że należy uzupełnić powstałe ubytki. Zabieg uzupełniania powinien być wliczony w cenę.

Makijaż permanentny ust – cena

Ceny makijażu permanentnego wahają się od 800 zł do nawet 3000 zł. Wszystko zależy od miasta oraz salonu, jaki wybierzemy na zabieg. Salony z profesjonalistami, które mają na swoim koncie certyfikaty, szkolenia i są mistrzami w swojej dziedzinie będą mieć wyższe stawki. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg permanentnego makijażu jest poważny i nie warto kierować się tam, gdzie nas kuszą najniższą ceną. Złej decyzji można szybko pożałować.

Makijaż permanentny ust – kolory

Makijaż permanentny ust ma swoje kolory. Pigmentów jest na tyle dużo, że każda kobieta na pewno znajdzie taki, który będzie jej najbardziej odpowiadał. Mamy do wyboru: koral, fuksję, różne odcienie brązu i czerwieni. Usta można zrobić mocnym pigmentem lub zdecydować się kolor bardziej naturalny typu nude.

Makijaż permanentny ust czy warto – opinie

Ze względu na to, że makijaż permanentny ust jest zabiegiem dość kosztowym, warto wcześniej zasięgnąć opinii na jego temat.

Jeśli mamy wśród znajomych osoby, które kiedyś taki makijaż robiły, warto zapytać ich o odczucia. Jeśli w najbliższym środowisku nie mamy takich znajomych, opinii można poszukać w Internecie. Szukając ich jednak kierujmy się przede wszystkim ocenami konkretnego gabinetu. Sprawdźmy opinie w przeglądarce, na portalach społecznościowych, forach. Warto podejść ostrożnie do tematu, szczególnie jeśli sprawdzamy opinie na stronie gabinetów, bo nie mamy pewności, czy są one prawdziwe.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł