Jakie ćwiczenia na szczupłe uda? Lista

0
(0)

Szczupłe, a do tego umięśnione i ładnie zbudowane uda to marzenie wielu z nas i co ciekawe, wcale nie jest ono takie trudne do zrealizowania! Wystarczy sprawdzona lista ćwiczeń do systematycznego wykonywania, konsekwencja, trochę zaangażowania i już wkrótce będziemy mogli się pochwalić naprawdę pięknymi udami. Podpowiadamy jak to zrobić!

Najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda

Przed rozpoczęciem ćwiczeń z poniższej listy zawsze pamiętaj o krótkiej rozgrzewce, która przygotuje ciało na dalszy wysiłek. Ważne: zlekceważenie rozgrzania organizm może w prosty i niestety szybki sposób doprowadzić do kontuzji czy późniejszego nadwyrężenia mięśni, więc zdecydowanie nie warto ryzykować! Rozciągnij mięśnie ramion, głowę, dłonie, biodra i chwilę poruszaj stopami, a dopiero później przejdź do konkretów:

  • Przysiady – najbardziej standardowe i popularne, a do tego niewymagające żadnego sprzętu ćwiczenie na uda. Można je wykonywać w domu, ale i na świeżym powietrzu – w obu miejscach ważna będzie zwiększająca się z treningu na trening liczba ich powtórzeń.
  • Wymachy nóg – pomogą napiąć mięśnie ud i będą miały też działanie na łydki
  • Unoszenie nóg w pozycji leżącej (można też w podparciu) – proste ćwiczenie, które po podkręceniu ilości uniesień okazuje się bardziej wymagające niż moglibyśmy przypuszczać.
  • Unoszenie bioder w pozycji leżenia na podłodze (dobrze jest tu wykorzystać matę do ćwiczeń) – kluczowym punktem tego ćwiczenie jest napięcie pośladków w momencie uniesienia bioder w górę i przytrzymanie takiej pozycji przez kilka sekund. Bez ruchu zatrzymania bioder w górze i spięcia samej pupy, efekty ćwiczenia będą o wiele słabsze.

Przyjemnym skutkiem ubocznym w/w ćwiczeń będzie również wymodelowanie pośladków oraz ogólne wzmocnienie zwykle mocno zaniedbywanych łydek.

Kiedy zauważymy pierwsze zmiany? Przy regularności treningu – nawet po dwóch tygodniach!
Jak długo ćwiczyć? Przynajmniej dwa, a najlepiej trzy razy w tygodniu, pamiętając o przerwie między dniami treningowymi tak, by organizm zdążył się zregenerować i miał czas również na odpoczynek. Na początek najlepiej postawić po dwie serie każdego z powyższych ćwiczeń tak, by nie trwały one dłużej niż po 25 sekund każda. Z czasem serie można zwiększać, ale nie na początku.

Oczywiście, jeśli zależy nam na jeszcze szybszych efektach w budowaniu szczupłych ud, do listy na ćwiczenia na szczupłe uda warto również dołączyć odpowiednią dietę. Zapotrzebowania organizmu na konkretne składniki odżywcze, budulcowe i regeneracyjne jest w czasie treningu duże, dlatego zwracając uwagę na to, co jemy (i po co nie sięgamy!), efekty uzyskamy znacznie szybciej!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł