Te 10 cech sprawia, że jesteś samicą Alfa

0
(0)

Pewna siebie, ambitna, zdecydowana, z całą masą sukcesów na koncie – taka kobieta jednych przeraża, innych fascynuje! To właśnie ten typ, który de facto stanowi ledwie 10% społeczeństwa, określany jest mianem samicy alfa. Jak ją rozpoznać? Podpowiadamy!

Lista: te 10 cech sprawia, że jesteś samicą Alfa

  1. Lubisz wszystko robić sama i wiesz, że jeśli coś zaczynasz, to kończysz i do tego robisz to perfekcyjnie! Kochasz współpracę z ludźmi, ale i tak w jej trakcie wszystko musisz sprawdzić i upewnić się, że jest tak, jak to planowałaś od początku. W tym punkcie ważne jest to, że niechętnie prosisz o pomoc, bo wiesz, że poradziłabyś sobie sama, nawet jeśli miałoby Cię to więcej kosztować.
  2. To, co mówisz zawsze znajduje odzwierciedlenie w tym, co robisz. Nie rzucasz słów na wiatr i nie przyjmujesz pozy fałszywych przechwałek, żeby zrobić na kimś wrażenie. Jesteś uczciwa, czasem sarkastyczna, ale nie kłamiesz by komukolwiek zaimponować.
  3. Cenisz dyskrecję – jeśli umieszczasz coś w mediach społecznościowych, to po przemyśleniu i wyłącznie rzeczy, które są ważne. Szanujesz własną prywatność i potrafisz w tej kwestii rysować wyraźne granice.
  4. Nie masz wielu przyjaciół, ale jeśli już masz – ufasz im i wiesz, że możesz na nich zawsze liczyć. Masz odwagę odcinać znajomości, które są dla Ciebie toksyczne.
  5. Nie zajmujesz się cudzymi dramatami ani plotkami – jesteś ponad to i nie należysz do osób, które muszą wiedzieć o wszystkim, albo o wszystko wypytują.
  6. Cenisz czyny, a nie słowa. Nie jesteś nawiną trzpiotką, która uwierzy we wszystko, co o sobie i innych mówią ludzie. Oceniasz przez pryzmat działania, nie gadania.
  7. Jesteś konkretna, czasem do bólu. Sprawy przedstawiasz jasno, a Twoi znajomi i współpracownicy wiedzą, że kiedy mówisz „tak” to znaczy „tak”, a kiedy „nie, to „nie”. Jeśli o czymś nie masz pojęcia, pytasz i dowiadujesz się więcej, zanim wyrazisz własne zdanie czy podejmiesz wiążącą decyzję.
  8. Nie przejmujesz się tym, co mówią inni i nie zżyjesz pod cudze dyktando. Nie starasz się też zadowalać innych za wszelką cenę. Można śmiało powiedzieć, że masz mocne zasady i sama traktujesz ludzi tak, jak chcesz, żeby traktowali Ciebie.
  9. Potrafisz odejść od partnera, jeśli nie podziela on Twoich wartości. W związku lubisz wyzwania, odkrywanie nowych rzeczy, ale nie znosisz gdy ktoś jest od Ciebie zależny. Twój partner musi być samodzielny i mieć silny charakter.
  10. Robisz rzeczy, które kochasz, a nie tylko o nich marzysz!

W/w 10 cech sprawia, że jesteś samicą Alfa – „gatunkiem” rzadkim, ale i wyjątkowo cennym!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł