Kim jest Katarzyna Ankudowicz? [Mąż, dzieci, instagram]

Fot: instagram @ankudowiczkasia
4,3
(6)

Katarzyna Ankudowicz to polska aktorka, która popularność zyskała dzięki roli Sylwii Nowik w komedii Bulionerzy. Widzowie telewizyjni pamiętają ją również z seriali takich jak Pogoda na piątek, Mamuśki oraz Pierwsza miłość. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat jej kariery, a także życia prywatnego, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Katarzyna Ankudowicz — wiek, wykształcenie

Aktorka urodziła się 3 czerwca 1981 roku w Pasłęku, w niewielkiej miejscowości w Warmińsko-Mazurskiem. Studia aktorskie ukończyła w 2004 roku w warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i wtedy też zadebiutowała na deskach teatru. Jeszcze będąc na studiach, zadebiutowała w kultowych filmach: Dzień świra w reżyserii Marka Koterskiego oraz Julia wraca do domu w reżyserii Agnieszki Holland. Wprawdzie były to role drugoplanowe, ale aktorka zyskała za nie dobre recenzje.

Katarzyna Ankudowicz doskonale odnajduje się zarówno przed kamerami, jak i na deskach teatrów.

Katarzyna Ankudowicz — filmy, programy

Katarzyna Ankudowicz zyskała ogólnopolską popularność i rozpoznawalność dzięki roli Sylwii Nowik w serialu Bulionerzy. Miała wtedy 23 lata. Nakręcono 75 odcinków. Widzowie TVP 1 oglądali je w latach 2004 – 2008.

Aktorka ma na koncie kilka nagród i wyróżnień za swoje kreacje aktorskie. Zagrała m.in. w serialach: Pogoda na piątek, Mamuśki, Pierwsza miłość, a także Mało upalne lato, Szaleńcy dziewczyna w ręczniku, Taxi A, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Gotowi na wszystko. Exterminator, Całe szczęście, Gorzko, gorzko!, Teraz albo nigdy!, Czas honoru, O mnie się nie martw, BrzydUla 2, Przyjaciółki.

Katarzyna Ankudowicz może pochwalić się również talentem wokalnym. Aktorka brała udział w jednej z edycji Twoja twarz brzmi znajomo. Jej występy cieszyły się zazwyczaj pozytywnym odbiorem i przychylnymi opiniami ze strony jurorów. Razem z Wojciechem Łozowskim współprowadziła także program Super Dzieciak w Polsacie.

To była dość zaskakująca propozycja, zwłaszcza, że nie mam doświadczenia w prowadzeniu programu. Co prawda brałam udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ale tam mogłam mówić, co chciałam. Tutaj często mnie przywołują do porządku i proszą, żebym była dorosłym wobec dzieci. Ja natomiast mam skłonności do wygłupów – powiedziała w Głosie Wielkopolskim .

Katarzyna Ankudowicz — życie prywatne

Od wielu lat partnerem aktorki jest niejaki Mikołaj, szef firmy nagłośnieniowej. Wbrew pojawiającym się w mediach plotkom, para nie jest małżeństwem.

Był czas, że myśleliśmy o ślubie, jednak do niego nie doszło. Także z plotki o moim związku, tylko imię mojego partnera jest prawdziwe – Mikołaj. Znamy się owszem długo, bo od czasów studiów. Jesteśmy albo bardziej, „bywamy parą” od 16 lat.

Nasz związek jest bardzo dynamiczny i bardzo nas rozwijający. Były w nim okresy mocnej zażyłości, ale i czas spędzony osobno. Myślę, że wciąż się kochamy i dużo sobie dajemy. Oboje też bardzo kochamy naszą córkę i cieszymy się, że tworzymy rodzinę – zakończyła artystka.

W marcu 2020 roku, na świat przyszło ich pierwsze dziecko, córka Konstancja. Co wpłynęło na wybór tego imienia?

Poznałam kiedyś świetną dziewczynę o tym imieniu, dlatego miałam dobre skojarzenia. Imię pochodzi od łacińskiego „constans” – stały, niezmienny. Takiej stabilności w życiu (nie sztywności) bardzo chciałam życzyć mojej córce. Stałości w dążeniach, marzeniach, myśleniu o sobie i innych, radości – powiedziała aktorka w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl.

Katarzyna Ankudowicz — Instagram

Aktorka prowadzi profil na Instagramie prowadzi pod nazwą @ankudowiczkasia. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 85,4 tysięca użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,3 / 5. Liczba głosów 6

Bądź pierwszy i oceń artykuł