Gustowne donice do ogrodu, na taras i do wnętrz. Trendy tego sezonu

5
(1)

Kontakt z naturą, okalanie się zielenią i pomieszkiwanie w towarzystwie roślin to fenomenalny sposób na relaks i wyciszenie. W towarzystwie zieleni poprawia się nasz stan ducha, a dzięki intrygującym aranżacjom, rośliny mogą stać się niezwykłą ozdobą. Pierwszej klasy sposobem na istnienie odpowiedniej formy naszego zielonego zakątka są rzetelnie dobrane donice, które nie tylko zaakcentują urodę kwiatów, konstytuując dla nich odpowiedni pojemnik do hodowania, ale same w sobie będą niewiarygodnym elementem zdobniczym.

Piękny ogród w gustownej donicy

Doskonały ogród to przede wszystkim miłe dla oczu rośliny, a te powinny wzrastać w odpowiednich donicach – dopasowanych do ich rozmiarów i wymogów. Wszakże, donice to nie tylko zwykłe pojemniki do agrokultury, gdyż oprócz praktycznych zalet pełnią rolę wyjątkowego elementu dekoracyjnego.

Donice uzupełnią charakter i urok naszych wnętrz oraz zaakcentują ich niepowtarzalność i dodadzą stylu, a przy okazji uwydatnią piękno roślin. Wieloaspektowy wybór donic marki Zone Pots pozwala dobrać odpowiednie produkty do każdego rodzaju wnętrz, bez względu na to, w jakim stylu zostały zainscenizowane. To doskonały sposób na wzbogacenie aranżacji zarówno w pomieszczeniach, jak i na balkonach, tarasach oraz w ogrodach.

Jak wybrać odpowiednią donicę

Donicę należy nade wszystko dobrać do rośliny, która ma utrzymać się w niej przy życiu, dlatego trzeba dobrze poznać jej oczekiwania oraz sposób wzrostu i tworzenia się bryły systemu korzeniowego. Donica więc musi być odpowiednio głęboka i wysoka, aby roślina mogła rubasznie wzrastać i pięknie się rozwijać. Jednak, jeżeli chcemy aby doniczka była również elementem zdobniczym, warto zwrócić uwagę na jej wygląd.

Modna elegancka klasyka i nowoczesny minimalizm

Elementarnym, a jednocześnie niezwykle operatywnym rozwiązaniem są foremne modele o minimalistycznym wyglądzie i zdystansowanym kolorze. Będą desygnowały do każdego rodzaju wnętrza i dają gwarancję wyjątkowego wyglądu niezależnie, czy zostaną ustawione w domu, w ogrodzie, czy na tarasie. Wypatrując odrobiny ekstrawagancji, warto zwrócić uwagę na doniczki designerskie o nietypowych figurach geometrycznych i fantastycznych fakturach. Tego rodzaju donice stanowią ozdobę same w sobie, a w powiązaniu z roślinami, prezentują się naprawdę nadzwyczajnie, przyciągając wzrok i nadając wnętrzu współmiernego charakteru.

Donice do ogrodu oraz donice na taras muszą cechować się wyższą odpornością na nieprzyjazne czynniki zewnętrzne i charakteryzować się właściwościami jakie mają doniczki mrozoodporne, dzięki czemu w dobrej kondycji będą w stanie przetrwać zimę i doskonale będą prezentować swoje walory przez długi okres użytkowania.

Doniczki przeznaczone do prezentacji kwiatów na parapecie charakteryzuje odpowiednio wydłużona sylwetka, dzięki czemu można je ustawić nawet na płytkim parapecie. Warto zwrócić uwagę na podłużne donice na parapet, które idealnie sprawdzą się do uprawy kilku roślin, tworząc ciekawą kompozycję.

Wpośród doniczek do ogrodu wypatrzeć można zarówno małe, jak i bardzo okazałe pojemniki, co ułatwia zaaranżowanie ciekawej przestrzeni. Na swoistą uwagę zasługują donice podświetlane, które sprawdzą się w domu i poza nim. Te intrygujące donice prezentują się widowiskowo, gdy tylko zapadnie mrok, roztaczając niesamowitą aurę, która ożywi wnętrze.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: