Kim jest Emilia Komarnicka? [wiek, mąż, dzieci]

Fot: instagram @emilia_komarnicka_klynstra
4,8
(5)

Emilia Komarnicka to polska aktorka i wokalistka. Telewidzowie na pewno doskonale kojarzą ją z telenoweli TVP2 Na dobre i na złe oraz serialu TVP1 Ranczo, gdzie wciela się w rolę agentki Moniki Korczab. Występuje także na deskach teatru, gdzie chętnie podejmuje się ról związanych z tańcem. Muzyka i taniec towarzyszą bowiem aktorce od najmłodszych lat, była nawet członkiem zespołu Lola Band.

Emilia Komarnicka — wiek oraz wykształcenie

Emilia Komarnicka urodziła się 24 czerwca 1985 roku w Brzegu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi, którą ukończyła w 2008 roku. Jest również absolwentką Państwowego Studium Choreograficznego. Taniec i muzyka od zawsze były pasją aktorki – od dzieciństwa do lat nastoletnich tańczyła i śpiewała w Brzeskim Klubie Garnizonowym.

Emilia Komarnicka — kariera

W 2005 roku na konkursie Piosenki Aktorskiej w Koszalinie zdobyła II miejsce. Przed przeprowadzką do stolicy była wokalistką w zespole Lola Band. Repertuar zespołu obejmował twórczość Marka Grechuty, Ewy Demarczyk i Maanamu.

Jako aktorka zadebiutowała rolą Marty w filmie Artura Pilarczyka Teraz i zawsze. Zanim pojawiły się role serialowe, odniosła duży sukces za kreację postaci Katariny w przedstawieniu Z życia marionetek w reżyserii Jana Maciejowskiego. Za tą rolę w 2008 roku otrzymała II Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Popularność zyskała rolami m.in. dr. Agaty Woźnickiej w serialu Na dobre i na złe, a także jako Monika Kurczab w serialu Ranczo. Ponadto, w 2013 roku wcieliła się w postać filmowej Anny w Och, Karol 2, której kreacja przykuła uwagę widzów.

W latach 2008-2014 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a od 2014 roku gra w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

Emilia Komarnicka była także uczestniczką 12. edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie zajęła II miejsce. Aktorka marzy o roli w filmie muzycznym.

Aktorka próbuje także swoich sił jako pisarka. Pod koniec 2021 roku wydała książkę Cieszę się, że jesteś, która opowiada historie z życia rodziny z perspektywy trzyletniego dziecka. Jak przyznaje książka kierowana jest do dzieci, ich rodziców, opiekunów, by od najmłodszych lat wyrabiać w sobie nawyk uważności i umiejętności cieszenia się chwilą.

Emilia Komarnicka-klynstra — mąż, dzieci

Od 2017 roku Emilia Komarnicka jest żoną aktora Rendbada Klynstry, z którym regularnie przez wiele lat spotykała się na planie serialu Na dobre i na złe. Parę zbliżył jednak dopiero wspólny angaż w przedstawieniu RIO, za który Emilia Komarnicka otrzymała w 2018 roku Nagrodę dla Najlepszej Aktorki, która została jej wręczona na festiwalu Polskich Teatrów Telewizji.

Redbad Klynstra to aktor, reżyser, prezenter telewizyjny i dziennikarz pochodzenia niderlandzko-fryzyjskiego. Po ślubie oboje posługują się podwójnym nazwiskiem. Mają dwójkę synów Kosmę (ur. 2018) i Tymoteusza (ur. 2020).

Emilia Komarnicka — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @emilia_komarnicka_klynstra. Aktualnie jej profil obserwuje 115 tysięcy osób. Emilia Komarnicka aktywnie prowadzi profil, dodając zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,8 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy i oceń artykuł