Kim jest Eliza Rycembel?[mąż, partner, rodzice]

instagram @elizarycembel
3
(2)

Eliza Rycembel to utalentowana polska aktorka, która na swoim koncie ma wiele ról filmowych, w tym w oskarowej produkcji Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. 31-latka ma na swoim koncie także wiele prestiżowych nagród, na które wiele polskich aktorek czekało przez całą swoją karierę. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że najlepsze jeszcze przed nią.

Eliza Rycembel — wiek, wykształcenie

Eliza Rycembel urodziła się w 2 maja 1992 roku w Warszawie. Od szóstego roku życia trenowała balet w Studiu Taneczno-Aktorskim Hanny Kamińskiej przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. Długo planowała studiować medycynę, a następnie specjalizować się w psychiatrii lub neurologii.

Finalnie poszła na socjologię, którą ostatecznie przerwała na rzecz aktorstwa. Najpierw podjęła naukę w krakowskim Lart studiO, czyli policealnej szkole aktorskiej, aby przekonać się, czy granie jest tym, co faktycznie chce w życiu robić. Okazało się, że tak. Akademię Teatralną w Krakowie ukończyła w 2019 roku.

Uczęszczała także do Autorskiej Szkoły Musicalowej oraz na zajęcia wokalne z Magdaleną Navarette, która uczyła ją amerykańskiej metody śpiewu nazywanej SLS (Speech Level Singing). Eliza Rycembel potrafi także jeździć konno i może się pochwalić umiejętnościami akrobatycznymi.

Eliza Rycembel — kariera

Na ekranie zadebiutowała jako amatorka – w 2014 roku zagrała w filmie Obietnica, gdzie wcieliła się w rolę Lili Śliwińskiej. Już wtedy została nazwana przez krytyków filmowych „objawieniem polskiego kina”. Później, jeszcze w trakcie studiów, zagrała w Niewinnych u boku Agaty Kuleszy i Agaty Buzek, filmie WszystkoGra, gdzie partnerowała Kindze Preis oraz serialu Belfer z Maciejem Stuhrem.

Na srebrnym ekranie mogliśmy ją zobaczyć w takich produkcjach jak: 1983, Odwróceni. Ojcowie i córki oraz Ślepnąc od świateł. Do ważnych tytułów w jej filmografii należą na pewno Ciemno, prawie noc na podstawie powieści Joanny Bator i Carte Blanche, gdzie wystąpiła u boku Andrzeja Chyry.

W 2018 roku zagrała kochankę Julii Kijowskiej w Ninie w reżyserii Olgi Chajdas. Rok później zagrała w nominowanej do Oscara produkcji Boże ciało w reżyserii Jana Komasy. Jej kreacja w tym filmie została nagrodzona zarówno Orłem, jak i Złotymi Lwami.

Zagrała też w hicie TVP Osiecka. Obecnie można ją oglądać w produkcji TVN i Playera Nieobecni 2, gdzie wciela się w zaginioną córkę Danuty Stenki.

Eliza Rycembel jest nie tylko aktorką filmową, ale również teatralną. Można było ją zobaczyć na deskach Teatru Roma oraz Teatru 6.piętro.

Eliza Rycembel — życie prywatne

Aktorka bardzo dba o swoją prywatność i stara się chronić siebie oraz swoich bliskich przed zainteresowaniem mediów. W związku z tym nie wiadomo czy jej serce jest już zajęte.

Eliza Rycembel — wybrana filmografia

  • 2014: Obietnica – Lila Śliwińska
  • 2015: Carte Blanche – Klara
  • 2016: Wszystko gra – Zosia/prababcia
  • 2018: Nina – Magda
  • 2019: Piłsudski – Wanda Juszkiewiczówna, córka Marii Piłsudskiej
  • 2019: Ciemno, prawie noc – Ewa w wieku 17 lat
  • 2019: Odwróceni. Ojcowie i córki – Katarzyna Wesołowska, córka „Blachy”
  • 2019: Boże Ciało – Marta
  • 2020: Osiecka – młoda Agnieszka Osiecka.

Eliza Rycembel — Instagram

Eliza Rycembel prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @elizarycembel. Jej profil aktualnie obserwuje 21,6 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł