Soczewki kontaktowe – alternatywa dla okularów

0
(0)

Wady wzroku są dzisiaj niezwykle powszechne.

W pewnym wieku większość osób odczuwa dolegliwości związane z pogorszeniem się narządu wzroku. To zupełnie normalna i całkiem pozytywna zmiana świadcząca o zwiększeniu się jakości naszego życia, a przede wszystkim jego długości. Niezwykle ważnym faktem przy tym jest to, że dzisiejsza medycyna daje niesamowicie wiele możliwości radzenia sobie z rozmaitymi problemami z widzeniem. Nowoczesne procedury okulistyczne są w stanie pomóc nam w poprawieniu jakości wzroku, a także co za tym idzie komfortu życia codziennego, często w czasie jednej lub dwóch wizyt w salonie optycznym. To bardzo ważna zmiana jakościowa.

Często występujące wady wzroku

Wśród najczęściej występujących wad wzroku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na te, które występują w naszej populacji najczęściej. To oczywiście krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm. To właśnie z nimi najczęściej przychodzi nam się mierzyć i powodują one nierzadko bardzo dużo problemów, przede wszystkim obniżają naszą jakość życia. W przypadku krótkowzroczności mamy problem z widzeniem przedmiotów znajdujących się daleko, dalekowzroczności, tych, które znajdują się bliżej, natomiast astygmatyzm polega na niewłaściwym skupieniu światła na siatkówce i rozmyciu obrazu, czasami niezależnie od odległości, a czasami współwystępuje on z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością.

Soczewki kontaktowe – rodzaje

Bardzo wiele osób decyduje się na klasyczne okulary, ale posiadają one również ciekawą alternatywę, która zyskuje uznanie. To oczywiście soczewki kontaktowe w wielu wypadkach są one niekwestionowanie lepsze. Oferują przede wszystkim niesamowitą wygodę noszenia i zdolność przepuszczania tlenu do oka (soczewki gazoprzepuszczalne). Obecnie na rynku znajdziemy bez problemu soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, a także miesięczny na wszystkie wymienione wady wzroku. Jedynie w sporadycznych przypadkach noszenie soczewek kontaktowych nie będzie nam zalecone.

Regularne badania i diagnostyka

Soczewki kontaktowe czy też okulary to jednak nie jedyne co możemy zrobić, by poprawić swój wzrok. Rzecz jasna znacznie korzystniej będzie zapobiegać, aniżeli leczyć. Przede wszystkim naszym najważniejszym krokiem jest regularne badanie naszego wzroku. Wykonać tego typu badania możemy dziś nawet w zwyczajnych salonach optycznych. Dzięki temu będziemy zawsze trzymali rękę na pulsie, i nie doprowadzimy do pogłębienia naszego wad. Dbajmy również o odpowiedni wypoczynek naszych oczu na co dzień.

Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: