Kim jest Agata Załęcka? [mąż, dzieci, wiek, nurkowanie]

4,5
(2)

Agata Załęcka to aktorka doskonale znana wszystkim miłośnikom polskich seriali telewizyjnych, wśród których cieszy się naprawdę dużą sympatią. Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat jej kariery, a także życia prywatnego, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem!

Agata Załęcka — wiek, wykształcenie

Agata Załęcka urodziła się 7 sierpnia 1982 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 40 lat. Aktorka pochodzi z Warszawy i jest absolwentką wydziału aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej, którą ukończyła w 2008 roku.

Agata Załęcka — kariera

W zawodzie Załęcka pracuje od 1999 roku. Pierwsze kroki jeszcze jako nastolatka stawiała w Teatrze Buffo pod okiem Janusza Józefowicza w musicalu Metro.

Telewidzowie mieli okazję oglądać ją w serialach takich jak Tylko miłość, Na Wspólnej, Daleko od noszy, Szpilki na Giewoncie, Klan, Botoks, Zakochani po uszy, Leśniczówka. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola ratownik Renaty Nowakowskiej w cieszącej się dużą oglądalnością produkcji Na sygnale. W postać tą wcielała się od 2015 do 2017 roku.

Aktorka na swoim koncie ma także epizod w Kabarecie Moralnego Niepokoju, gdzie w 2011 przez rok zastępowała Katarzynę Pakosińską.

Agata Załęcka — MĄŻ

Przez kilka lat Agata Załęcka była w związku z Jakubem Kwiatkowskim, rzecznikiem PZPN. Para pobrała się w sierpniu 2020 roku na greckiej wyspie Rodos. Uroczystość transmitowali na żywo w mediach społecznościowych.

W marcu 2022 roku media obiegła wiadomość, że para się rozstała. Aktorka podziękowała mężowi za wspólnie spędzone lata za pośrednictwem swojego Instagrama. Jednak po kilku tygodniach rozłąki, para postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę, ponieważ cały czas za sobą tęsknili. Są teraz bardzo szczęśliwi.

My z Kubą nadrabiamy zaległości. Miłość istnieje, dopóki żyjemy, jest nadzieja. (…) Poczuliśmy chyba, jak dużo możemy stracić w pewnym momencie. Nie mieliśmy kontaktu tylko przez 8 godzin. Później już byliśmy non stop czas na łączach. Nie widzieliśmy się miesiąc. Tęskniliśmy, dużo rozmawialiśmy. Pewne słowa nagle dotarły, pewne uczucia nagle zostały zrozumiane. Trochę nas przytłoczył nawał pracy, podróże i kiedy byliśmy koło siebie, nie widzieliśmy siebie. To chyba taka domena dzisiejszych czasów– wyznała aktorka w rozmowie z Plejadą.

Jak małżonkom udało się wyjść z kryzysowej sytuacji?

Mój Kuba zrobił mi niespodziankę. W trakcie zgrupowania w Katowicach, w przerwie, przyjechał do mnie do Wrocławia, gdzie miałam zdjęcia. Zrobiliśmy sobie randkę i rano wyjechał. Po dwóch tygodniach grałam w spektaklu „Pomoc domowa” w Krakowie. A on przyleciał z Kataru do Warszawy, wsiadł w samochód i przyjechał do Krakowa. Chciał tylko mnie odebrać, ale zostaliśmy tam spontanicznie na noc. Bez szczoteczki do zębów, bez niczego. I tak, jak za dawnych lat, zrobiliśmy sobie kolejną spontaniczną randkę. Więc wróciliśmy do naszych początków. I to działa – wyznała aktorka.

Agata Załęcka — hobby

W wolnych chwilach aktorka realizuje się w freedivingu. Zaledwie promil osób uprawiających ten ekstremalny sport potrafi wyrównywać ciśnienie siłą woli, bez zatykania nosa – Agata Załęcka ma te umiejętności.

Od dziecka marzyłam, żeby być syreną i żyć pod wodą. Najpierw nauczyłam się nurkować, a potem pływać. Zaczęłam od scuba divingu, ale zawsze marzyłam o freedivingu. Przypadkiem zostałam zaproszona na nurkowanie sprzętowe i zobaczyłam freediverów — powiedziała Załęcka w jednym z wywiadów.

Agata Załęcka — Instagram

Aktorka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @agatazalecka_official. Na chwilę obecną jej aktywność śledzi tam ponad 102 tysiące użytkowników.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł