Hair cycling – na czym polega nowy trend w pielęgnacji włosów?

0
(0)

Jeśli lubisz śledzić najnowszej trendy w pielęgnacji włosów, to hair cycling na pewno Cię zainteresuje. Jest to odpowiednik skin cycling, czyli rutyny pielęgnacyjnej skóry. Różnica polega na tym, że hair cycling dotyczy włosów i składa się z trzech etapów: regeneracji, nawilżania i odżywiania. Jak przeprowadzić poszczególne zabiegi i co można w ten sposób zyskać?

Hair cycling — co to jest?

Włosy codziennie narażone są na kontakt z zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami zawartymi w kosmetykach i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które negatywnie wpływają na ich stan. Eksperci z różnych dziedzin stworzyli uniwersalne zalecenia, które możesz łatwo wdrożyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej poprzez stosowanie dobrej jakości kosmetyków w odpowiedniej kolejności. Co to jest hair cycling? Ten trend skupia się na działaniach, których celem jest poprawa kondycji włosów. Choć hair cycling jest polecany osobom, które mają włosy farbowane, suche lub zniszczone, to jednak poszczególne zalecenia można bezpiecznie stosować na każdy rodzaj włosów. Kompleksowa pielęgnacja obejmuje stosowanie kosmetyków zawierających określone substancje aktywne w regularnych odstępach czasowych.

Regeneracja i nawilżenie w hair cycling

Pierwszym krokiem do odbudowy włosów i nadania im niepowtarzalnego blasku jest regeneracja. Od czasu do czasu każdy rodzaj włosów potrzebuje tego rodzaju zabiegu. Regeneracja bazująca na założeniach hair cycling polega na dokładnym oczyszczeniu włosów i skóry głowy z resztek kosmetyków i zanieczyszczeń, a następnie na zastosowaniu maski, odżywki lub specjalnego kremu do włosów. Kosmetyki używane na tym etapie powinny zawierać składniki aktywne, które głęboko wnikną w strukturę włosów i pobudzą je do odbudowy.

Kolejnym krokiem w hair cycling jest nawilżenie włosów. Możesz je wykonać następnego dnia lub 2-3 dni po regeneracji. Zabieg należy rozpocząć od dokładnego umycia skóry głowy i włosów. Następnie na wilgotne włosy nałóż preparaty o działaniu nawilżającym takie jak maski, odżywki i kremy bez spłukiwania. W ich składzie znajdziesz naturalne oleje, witaminy, ekstrakty roślinne, a nawet węgiel aktywny, który świetnie absorbuje nadmiar sebum. Po zastosowaniu kosmetyków nawilżających Twoje włosy będą lekkie, gęste i lśniące.

Odżywianie włosów w hair cycling

Ostatnim etapem, który należy wykonać w kolejnych dniach cyklu pielęgnacyjnego, jest odżywianie włosów. W tym celu warto sięgać po preparaty bogate w substancje odżywcze, które wzmocnią włosy i sprawią, że będą bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Przed nałożeniem maski lub odżywki musisz najpierw starannie umyć włosy i odrobinę je wysuszyć. Jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie i zniszczone, możesz też zdecydować się na zabieg olejowania włosów przy użyciu dobrej jakości kosmetyków. W ten sposób szybko przywrócisz im dawny blask.

Rutyna pielęgnacyjna hair cycling to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą skutecznie zadbać o swoje włosy. Regularne wykonywanie wskazanych zabiegów pielęgnacyjnych w krótkim czasie przyniesie widoczne i w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Twoje włosy będą gładkie i doskonale odżywione, dzięki czemu łatwo poddadzą się każdej stylizacji.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: