Misbhv – streetwear z charakterem!

0
(0)

Misbhv czyli „misbehave” to jedna z najlepiej rozpoznawanych, polskich marek streetwearowych z siedzibą w Warszawie. Markę założyła w 2014 roku Natalia Maczek, a sukces i popularność opracowanych przez nią produktów sprawiły, że dziś ma ona około dziewięćdziesięciu sprzedawców detalicznych zlokalizowanych na całym świecie! Co ciekawe, założycielka marki najpierw studiowała prawo, a dopiero później odkryła modę, która wciągnęła ją w ten rynek na dobre!

Misbhv – moda, styl, niepowtarzalność.

Historia marki zaczęły się po powrocie Natalii Maczek z Londynu, gdzie pracowała w okresie wakacyjnym. Wspólnie z partnerem, Tomkiem Wirskim zaczęła wówczas tworzyć poboczny projekt, którego celem (uwaga, uwaga!) było dostarczeniem przyjaciołom fałszywych, markowych koszulek do noszenia ich w modnych klubach. W miarę rozwoju tego pomysły, a potem dokładania do niego coraz większej kreatywności, Maczek i Wirski przeszli na profesjonalizm i już w 2015 roku zaprezentowali światu swój pierwszy, autorski pokaz mody. Odbył się on w niewielkim, paryskim showroomie i spotkał z dużym zainteresowaniem klientów.

Streetwearowa odzież tego brandu wywodzi się z kultury hip-hopowej i jest krzyżówką popularnych modowych krojów oraz niespotykanego i pożądanego przez klientów undergroundu. To ubrania, które łącza w sobie motywy rocka, wrażliwość DIY, niekonwencjonalną formę, europejską unikatowość i „rytmy” klubowe, dyskotekowe oraz co ważne, surowy styl motocyklowy. To także odzież, która wyraźnie zaciera granice między tym, co dla mężczyzn, a tym, co dla kobiet. Ta energetycznie wybuchowa mieszanka i jej zgrabne zestawienie robią wrażenie!

Oficjalny sklep podzielony jest na wyraziste kategorie:

  • Sport – wszystko, co przyda się na trening i uczyni go piękniejszym oraz wygodniejszym
  • Kolekcje – osobne kampanie odzieżowe w ramach konkretnych kolekcji – nowości, projekty, pomysły
  • Kobieta – plaża, topy, sukienki, kurtki i płaszcze, spodnie, spódnice, torebki, buty
  • Mężczyzna – topy, hoodie, kurtki, spodnie, buty, akcesoria, biżuteria

Jednymi z pierwszych, którzy zdecydowali się kupić projekty odzieżowe Misbhv były: Margiela (luksusowy, paryski dom mody), GR8, Antonioli (włoski przedsiębiorca modowy z siecią detaliczną m.in. w Mediolanie i Turynie) oraz londyński butik modowy Browns. To właśnie pierwsi klienci zaczęli szerzej promować Natalię Baczek i jej markę, a później popularność sieci ruszyła już pełną parą! Końcem 2015 roku marka została włączona do New York Fashion Week i zadebiutowała tam kolekcją Wiosna/Lato 2017 inspirowaną zresztą postacią zmarłego Dawida Bowie.

Hitem było też założenie czarnej kurtki Misbhv przez Rihannę w czasie jej londyńskiego występu oraz pojawienie się brandu na kultowym już wydarzeniu Grand Theft Auto.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł