54-letnia Paulina Porizkova zdradza przepis na zdrowie i młody wygląd

0
(0)

Paulina Porizkova to niekwestionowana ikona modelingu lat 80. i 90. Urodziła się 9 kwietnia 1965 roku w Prościejowie w Czechosłowacji. Kiedy miała 3 lata jej rodzice opuścili kraj, przeprowadzając się do Szwecji, a opiekę nad ich córką przejęła babcia. Niestety rozłąka z Pauliną trwała aż 7 lat, ponieważ władze Czechosłowacji nie wyrażały zgody na jej przewiezienie do innego kraju. Udało się to dopiero po intensywnych naciskach politycznych. Niedługo po przyjeździe, w czasie trwania aresztu domowego, mama Pauliny urodziła syna Jachyma. Rodzina nie przetrwała niestety próby czasu i rodzice ostatecznie się rozwiedli. Po rozstaniu ojciec odmówił również płacenia alimentów, co dla małych dzieci było wyjątkowo ciężkie, ponieważ wielokrotnie musieli kraść jedzenie, aby jakoś przeżyć.

Paulina Porizkova — MODELING

Los się do Pauliny w końcu uśmiechnął za sprawą początkującego fotografa, który uchwycił ją w swoim obiektywie, a zdjęcia przesłał do słynnej agencji Elite Model Management w Paryżu. Zdjęcia miały na celu ukazać jego kunszt artystyczny, jedna zamiast tego prezes Elite, John Casablanca zachwycił się atrakcyjnym wyglądem Pauliny i zaoferował jej pracę modelki. W ekspresowym tempie stała się ona czołową top modelką w Paryżu, a międzynarodową rozpoznawalność zdobyła, pozując w strojach kąpielowych dla słynnego magazynu „Sport Illustrated”. Jej kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie i mogliśmy ją wielokrotnie zobaczyć na pokazach mody słynnych projektantów oraz na wielu okładkach magazynów na całym świecie. Warto dodać, iż Paulina rozwijała się nie tylko w branży modelingu, ale też w aktorskiej, gdzie mogliśmy ją zobaczyć w komediodramatach oraz filmach sensacyjnych.

Paulina Porizkova napisała także powieść, książkę dla dzieci oraz jest autorką wielu artykułów. W wieku 19 lat zakochała się w Ricu Ocasku, za którego w 1988 roku wyszła za mąż. Byli małżeństwem przez 28 lat, a owocem ich związku jest dwóch synów – Jonathan i Oliver.

Paulina Porizkova do dzisiaj czynnie działa w modelingu. Warto również podkreślić, iż została okrzyknięta przez Magazyn People jedną z 50-ciu najpiękniejszych osób na świecie.

W czym tkwi sekret młodego wyglądu Pauliny Porizkovej?

Sekret młodego wyglądu, pięknej cery i idealnej figury to znak rozpoznawczy Pauliny. Modelka wielokrotnie podkreśla, iż pomimo wieku uprawia sport, a największą przyjemność czerpie z pływania. Nieodłącznym elementem w jej życiu odgrywa również medytacja, joga oraz zbilansowana dieta, która w pełni dopełnia jej wręcz młodzieńczy i nienaganny wygląd.

Paulina Porizkova — Instagram

Instagram supermodelka prowadzi regularnie od 27 kwietnia 2016 roku do dzisiaj. W mediach społecznościowych obserwuje ją aż 949 tysięcy osób, co jest niezwykle imponującą liczbą. W prosty i naturalny sposób pokazuje swoje życie zawodowe oraz prywatne za pomocą zdjęć lub krótkich filmików. Supermodelka na Instagramie pomimo swojego wieku może się pochwalić nie tylko pięknym i naturalnym wyglądem, ale i cudownie wyrzeźbionym ciałem godnym niejednej nastolatki.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł