Dalekowzroczność – objawy i leczenie

0
(0)

Wczesne rozpoznanie oraz prawidłowe wdrożone leczenie oraz korekcja wzroku sprawiają, że zminimalizowany zostaje negatywny wpływ danej wady wzroku na funkcjonowanie w życiu codziennym pacjenta.

Dziś diagnozuje się wady wzroku niezwykle często, ale pocieszający jest fakt, że wszystkie typowe wady wzroku możemy bez problemu korygować lub nawet całkowicie wyleczyć. Znacznie lepsze zrozumienie objawów oraz różnicowania niektórych wad wzroku gwarantuje możliwie najlepsze efekty przy minimalnej ingerencji w narząd wzroku.

Typowe objawy dalekowzroczności

Dalekowzroczność jest jedną z tych wad wzroku, które zdiagnozowane są najczęściej. Zajmuje ona drugie miejsce za krótką zręcznością. Typowymi objawami dalekowzroczności może być chociażby ostre widzenie przedmiotów znajdujących się dalej od nas, przy jednocześnie rozmytym lub zamazanym widzeniem przedmiotów w większej bliskości. Innymi objawami jest chociażby szybsze męczenie się oczu w przypadku patrzenia na przedmioty znajdujące się blisko nas. Odczujemy to z pewnością przy czytaniu książki, korzystaniu z komputera, a także przy wielu codziennych czynnościach wymagających nieco skupienia i przybliżenia wzroku. Najczęściej niepokojącym symptomem zgłaszanym przez pacjentów są problemy z czytaniem czy też oglądaniem telewizji. Bardzo często również pacjenci skarżą się na trudności w prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Soczewki kontaktowe – pełnia wygody i doskonały wygląd

Do najczęściej wybieranych metod korekcji wzroku u osób z dalekowzrocznością należą okulary, a także soczewki kontaktowe. To przede wszystkim te drugie rozwiązanie cieszy się w ostatnim czasie coraz to większym zainteresowaniem. Wpływ na to ma przede wszystkim możliwości, które oferują nam tego rodzaju soczewki. To przede wszystkim pełen kąt widzenia, a także o wiele większa wygoda w porównaniu do okularów. Dla wielu osób bez wątpienia znaczenie ma również estetyka. Ostatnim aspektem, który sprawia że wiele osób decyduje się na soczewki kontaktowe jest ich bardzo dobra dostępność w porównaniu z tym jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. 

Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.

Korekcja wzroku – operacje laserowe

Pacjenci nadal bardzo chętnie decydują się również na operację. Popularnymi technikami są LASIK czy PRK. To metody laserowe, które pozostają bardzo bezpieczne i skutecznie pozwalają na zredukowanie problemów z widzeniem w przypadku osób z dalekowzrocznością, ale i innymi wadami wzroku.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: