Kształty brwi – jak dobrać idealnie do twarzy?

0
(0)

Brwi pełnią funkcję ochronną dla naszych oczu i chronią np. przed ryzykiem dostania się do oczu potu czy innych zanieczyszczeń. Nie można jednak nie zauważyć, że są również bardzo ważnym elementem naszej twarzy, który wpływa na to jak wyglądamy. Odpowiednio dobrane kształty brwi sprawiają, że twarz wygląda młodziej, promienniej czy bardziej pogodnie. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrać je do swojej urody, by wyglądać korzystnie. Przekonajmy się. 

Jak dobrać kształt brwi?

Choć moda dotycząca wyglądu brwi wciąż się zmienia (obecnie hitem są wyczesane na mydło lub specjalny żel brwi w naturalnym kolorze, które zastąpiły modne do niedawna mocno przyciemnione brwi) to na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę to nie styl makijażu ale kształty brwi. Nawet najbardziej zadbane brwi nie będą wyglądały korzystnie, jeśli ich łuk nie będzie dopasowany do naszej urody. Jak dobrać kształt brwi? Wbrew pozorom nie jest to trudne – wystarczy po prostu dopasować go do kształtu naszej twarzy. W przypadku twarzy o miękkich rysach czy okrągłym lub owalnym kształcie brwi mogą mieć bardziej zdecydowaną, ostrą linię. Jeśli mamy twarz trójkątną lepiej sprawdzą się delikatne łuki.

Kształt brwi do okrągłej twarzy

Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej odpowiednim kształtom brwi dla poszczególnych twarzy. Jeśli zastanawiasz się jaki kształt brwi do okrągłej twarzy będzie najodpowiedniejszy postaw na brwi nieco dłuższe, których kształt będzie ostro zakończony. Unikaj zaokrąglonych łuków, ponieważ podkreślą one również kształt twarzy, tymczasem powinno zależeć ci na wyostrzeniu rysów. 

Kształt brwi dla twarzy owalnej

Jeśli chodzi o kształt brwi dla twarzy owalnej najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja brwi, która zapewni im prosty kształt. Pamiętaj o tym, że nie powinny być one osadzone zbyt blisko siebie. Ważna jest również ich długość, powinny bowiem sięgać dość daleko. Unikaj zarówno zaostrzeń, jak i wyraźnych, mocnych łuków. 

Kształt brwi dla kwadratowej twarzy

Twarz kwadratowa potrzebuje rozwiązań, które nieco ją łagodzą. Dlatego też idealny kształt brwi do kwadratowej twarzy to brwi mające kształt długiego, miękkiego, naturalnie i delikatnie wyginającego się łuku. Kształt półkola bez żadnych wyraźnych załamań będzie najlepszym wyborem. Pamiętaj, że w przypadku kwadratowej twarzy nie powinnaś wybierać kształtów o mocnych załamaniach. 

Kształt brwi dla trójkątnej twarzy

Kolejnym przypadkiem, który warto omówić jest kształt brwi dla trójkątnej twarzy. Jeśli posiadasz takie właśnie rysy stawiaj na brwi, które mogą swoim zarysem przypominać kształt serduszka. Powinny więc być to miękkie, lekko zaokrąglone łuki, które nadadzą twoim rysom delikatności. 

Twarz prostokątna brwi

Posiadasz twarz prostokątną? Brwi w takim przypadku mogą naprawdę zmienić jej wygląd i sprawić, że stanie się bardziej harmonijna. Na jakie kształty warto postawić? Przede wszystkim na brwi proste, które nie będą miały wyraźnie zaznaczonego łuku. Panie o prostokątnej twarzy mogą sobie również pozwolić na brwi grube i wyraziste. 

Kształt brwi do opadającej powieki

Opadająca powieka to częsty problem, przez który możemy wyglądać na zmęczone a nasze oczy sprawiać wrażenie mniejszych i niewidocznych. Warto więc je podkreślić poprzez odpowiedni kształt brwi. Do opadającej powieki najlepiej pasują nieco krótsze brwi bez opadających mocno w dół kącików. Łuk lub załamanie warto dobrać do swoich rysów twarzy.

Jak nadać idealny kształt brwi?

Jeśli do tej pory nie regulowałaś brwi i zastanawiasz się, jak nadać im idealny kształt musisz mieć świadomość, że wszystko wymaga czasu. Złym pomysłem jest usunięcie jednorazowo zbyt dużej ilości włosków, możesz wówczas otrzymać efekt, który będzie nienaturalny i niekorzystny. Naturalną linię brwi możemy korygować nie tylko poprzez ich wyrywanie ale również stosując makijaż – wystarczy wyczesać brwi lub nadać im kolor cieniem. W tworzeniu kształtu brwi może ci pomóc również dorysowanie kilku “brakujących włosków”

Jak określić kształt brwi?

Jeśli zastanawiasz się jak określić kształt brwi a szczególnie ich początek, najwyższy punkt oraz koniec wystarczy, że wykorzystasz linijkę. Połącz za jej pomocą skrzydełko nosa oraz kącik oka – to tam powinna zaczynać się brew. Najwyższy punkt łuku powinien znajdować się na linii od skrzydełka nosa, przechodzącej przez źrenicę oka. Koniec brwi wyznaczysz zaś przez poprowadzenie linii od nosa do zewnętrznego kącika oka. Zaznacz te punkty kredką do brwi a następnie wyznacz linię zgodną z twoimi rysami twarzy. Prawda, że jest to proste?

Jakie brwi odmładzają?

Wykonując zabiegi pielęgnacyjne bardzo często chcemy, by miały one odmładzający efekt. Czy jednak regulacja lub stylizacja brwi może odjąć nam lat? Okazuje się, że jest to możliwe. O ile kształt brwi nie ma aż takiego znaczenia i powinien być po prostu dopasowany do naszej twarzy, o tyle to, w jaki sposób stylizujemy nasze brwi może znacząco nad odmłodzić. Jakie brwi odmładzają? Z całą pewnością są to szalenie modne obecnie fluffy brows, czyli brwi nonszalancko zaczesane do góry – za pomocą mydła lub żelu do brwi (bezbarwnego lub o delikatnym kolorze). Zdecydowanie warto za to unikać mocnego malowania brwi kredkami czy cieniami o bardzo ciemnej barwie – taka stylizacja może dodać nam lat. 

Jak wyregulować brwi? Krok po kroku 

Wiele pań, które nie ma w tym doświadczenia uważa, że regulowanie brwi jest czymś trudnym i bardzo bolesnym. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być. Wystarczy, że poznasz nasz krótki poradnik by wiedzieć jak wyregulować brwi krok po kroku. Przede wszystkim dobry czas na to jest momentem po kąpieli. Skóra jest wówczas nie tylko oczyszczona, ale również rozpulchniona. Pamiętaj o tym, że włoski należy usuwać pęsetą zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Wyrywać należy je pojedynczo i na bieżąco sprawdzać czy osiągamy oczekiwany kształt. Poza tym dobrą praktyką jest usuwanie włosków rosnących na dolnej ich krawędzi niż z górnej linii brwi. Po zabiegu warto zmniejszyć obrzęk za pomocą kostek lodu oraz kojącego kremu lub żelu (np. z dodatkiem aloesu). 

Kształty brwi permanentnych

Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi mamy tu nieco większe pole manewru niż w przypadku regulacji naturalnych włosków. Niemniej jednak zasady dotyczące kształtu brwi pozostają takie same. Na szczęście, wystarczy wybrać się do dobrego salonu by linergistka dobrała nam idealnie pasujący do naszej twarzy kształt brwi. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł