Czym się kierować, wybierając bieżnię do domowej siłowni?

0
(0)

Domowa siłownia powinna być wyposażona w sprzęt, który umożliwi wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia jest bieżnia. Korzystanie z niej pozwala wzmocnić organizm, poprawić kondycję oraz pozbyć się nadprogramowych kalorii. Czym należy się kierować, wybierając bieżnię do domowej siłowni?

Parametry domowej bieżni

Wybierając bieżnię do domowej siłowni, skupiamy się przede wszystkim na parametrach technicznych sprzętu. Zwróćmy uwagę na moc silnika, która powinna wynosić przynajmniej 1,5 KM. Pozwoli to na cichą pracę, a jednocześnie upłynni ruch. Bardzo istotnym parametrem jest długość pasa – im wyższy wzrost ćwiczącego, tym dłuższy powinien być pas. Dla osób o wzroście poniżej 170 cm optymalnym wyborem będzie bieżnia z pasem o długości 130 cm. Optymalna szerokość wynosi natomiast 45 cm. Ten parametr wpływa na komfort treningu. 

Warto skupić się również na takich aspektach, jak kąt nachylenia czy szybkość. Początkowo będziemy poruszać się po płaskim „terenie”, jednak z czasem możemy nabrać ochoty, by biegać pod górkę. Podobnie z szybkością – o ile początkujący zwykle biegają powoli, o tyle osoby zaawansowane podkręcają tempo. 

Optymalna cena domowej bieżni

Nie ulega wątpliwości, że do domu idealne będą bieżnie elektryczne. Są łatwe w obsłudze, a dodatkowo posiadają różnego rodzaju udogodnienia, dzięki którym bieganie staje się znacznie przyjemniejsze. Urządzając domową siłownię, zwykle skupiamy się na cenach urządzeń. Bieżnie elektryczne dostępne są w różnych przedziałach cenowych – najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych, podczas gdy koszt zakupu tych z wyższej półki dochodzi do nawet kilku tysięcy złotych. 

Optymalnie za bieżnię elektryczną trzeba zapłacić około 1500-2000 zł. Tego typu modele są dobrze wyposażone, co wpływa na komfort treningu, a jednocześnie mogą posłużyć nam przez kolejne lata. Droższe bieżnie przeznaczone są zwykle do siłowni, w których na co dzień użytkuje je wiele osób. Warto więc nieco zaoszczędzić, mogąc tym samym pozwolić sobie na zakup dodatkowego sprzętu.

Czy warto kupować bieżnię przez internet?

W internecie znajdziemy wiele ofert sklepów sprzedających sprzęt sportowy, w tym między innymi bieżnie. Zwykle sklepu online proponują też niższe ceny, dlatego zdecydowanie warto sprawdzić katalog produktów. Wcześniej jednak możemy wybrać się do sklepu stacjonarnego, aby zobaczyć, jak w praktyce ćwiczy się na konkretnych urządzeniach. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dotąd nie miały okazji biegać na bieżni. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: