Kim jest Maria Sobocińska? Wiek, Wzrost, Partner

Fot instagram @mariasobocinska.official
4,2
(12)

O Marii Sobocińsiej zrobiło się głośno w 2020 roku za sprawą filmu Pan T, gdzie wcieliła się w główną rolę kobiecą, za którą została nominowana do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł. Młoda aktorka ma na koncie również kilka innych głośnych występów. Sprawdzamy, kim jest Maria Sobocińska i jakie role ma na swoim koncie.

Kim jest Maria Sobocińska – biografia

Maria Sobocińska urodziła się 24 lutego 1994 roku. Pochodzi z artystycznej rodziny. Jej matką jest znana z serialu M jak miłość Hanna Mikuć, natomiast jej ojcem jest nieżyjący już operator filmowy Piotr Sobociński, który został nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu Trzy kolory. Czerwony Krzysztofa Kieślowskiego. Pracujący za Oceanem reżyser zmarł w 2001 roku – Maria miała wtedy 7 lat.

Aktorka jest wnuczką wybitnego polskiego filmowca – Witolda Sobocińskiego, który również był operatorem, a także aktorów Wandy Chwiałkowskiej i Bohdana Mikucia. Jej bracia Piotr i Michał Sobociński także są operatorami i pracowali przy takich produkcjach jak np. Cicha Noc, Bogowie czy Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

Maria Sobocińska – filmy i seriale

W 2018 roku Maria Sobocińska ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na castingi zaczęła jednak chodzić wcześniej, dzięki czemu już w 2016 roku udało jej się zdobyć pierwszą rolę w głośnej produkcji Wojciecha Smarzowskiego Wołyń, gdzie wcieliła się w postać Heleny Głowackiej-Huk, siostrę Zosi. Rok później zagrała niewielkie role w dwóch krótkometrażowych filmach: Zaciszu Bartosza M. Kowalskiego oraz w dramacie Ksiądz z Arkadiuszem Jakubikiem.

W 2018 roku zadebiutowała w serialu Pułapka, a następnie pojawiła się w komedii Miłość jest wszystkim oraz ponownie u Wojciecha Smarzowskiego, w hicie kasowym i frekwencyjnym Kler. W Stuleciu Winnych zagrała Zosię, mieszkankę Brwinowa i byłą narzeczoną Damiana. Wzięła także udział w takich produkcjach jak Zasada przyjemności i Pułapka.

W 2019 roku aktorka wystąpiła aż sześciu produkcjach: W dwóch etiudach – Okienko i 210 stopni na wschód, obrazie fantasy Pół wieku poezji później dramacie Wszystko dla mojej matki oraz w komediodramacie Pan T, gdzie wręcz olśniewająco zagrała rolę romansującej z nauczycielem maturzystkę Dagnę. Za dwie ostatnie role otrzymała nominacje do nagrody Orła.

W 2020 roku Sobocińska zagrała w serialu Sexify, gdzie wcieliła się postać Pauliny Malinowskiej. Jej bohaterka i dwie inne koleżanki, wszystkie studentki, marzą o wygraniu konkursu na najlepszy start-up. Decydują się na stworzenie aplikacji Sexify, która ma odkrywać świat seksualności i kobiecego orgazmu. Choć serial był nieco kontrowersyjny, to rola Sobocińskiej zdobyła powszechne uznanie i zapadła w pamięć.

Następnie aktorka zagrała w serialu kryminalnym Kruk. Czarny woron nie śpi u boku Leszka Lichoty i Michała Żurawskiego. Potem przyszła rola Inki w dramacie Wesele w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

Obecnie Marię Sobocińską można oglądać na platformie player.pl, gdzie gra Emilię Edling, córkę Gerarda Edliga, który został wciągnięty w tajemniczą i nieczystą grę na życie i śmierć (w tej roli Robert Więckiewicz).

Maria Sobocińska przyznaje, że aktorstwo od zawsze było jej wielką pasją.

Przez całe życie mówiłam, że będę robiła co innego niż moja rodzina, że się wyłamię, że będę zbuntowana – mówiła w Dzień Dobry TVN. – Chciałam mieć poważny zawód, na przykład, że będę ratować ludziom życie, ale nie wyszło.

Maria Sobocińska PAWEŁ WILCZAK

O życiu prywatnym aktorki niewiele wiadomo. W 2020 roku pojawiły się plotki o jej bliskiej relacji z Pawłem Wilczakiem, jednak żadne z nich nie skomentowało tej sprawy. Jak wiadomo, aktor wciąż jest w związku z Joanną Brodzik, a medialna burza wokół rzekomego romansu prawdopodobnie była nieprawdą.

Maria Sobocińska — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @mariasobocinska.official. Jej profil aktualnie obserwuje 11,5 tysiąca użytkowników tego serwisu. Maria Sobocińska nie jest jednak zbyt aktywna w social media, publikuje tylko zdjęcia z podróży.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,2 / 5. Liczba głosów 12

Bądź pierwszy i oceń artykuł