Łóżko ikea dla dzieci – ceny, rabaty, modele

0
(0)

Wśród łóżek dla dzieci dostępnych dziś w setkach sklepów i sieci, na szczególną uwagę zasługują te, które znajdziemy w skandynawskiej Ikei. Projektanci opracowujący dla tej lubianej sieci różne modele łóżek, dbają o to, by były one dostosowane i do potrzeb dziecka i do wymagań rodzica, który się maluchem zajmuje. To ważne, bo piękne łóżko to nie wszystko – Ikea dba o to, by było ono również praktyczne!

Jakie łóżko ikea dla dzieci?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego łóżka do sypialni dziecka, zastanówmy się nad tym, jakie mamy co do niego oczekiwania. Jest jasne, że łóżko ikea dla dzieci ma być śliczne i podobać się pociesze, ale nie oszukujmy się: ma być równie komfortowe dla rodzica, który w młodszym wieku swojego potomka, będzie go przy nim doglądał, przewijał, usypiał, utulał itd. Tym samym, wybierając łóżko przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego dopasowanie do wieku i potrzeb po pierwsze dziecka, po drugie – swoich!

Ikea proponuje kilka kategorii łóżek dla dzieci:

Dla najmłodszych: z regulowaną długością wysokością, dzięki której rodzic może obniżać lub podwyższać poziom łóżka wraz ze wzrostem malucha i czasem, w którym zaczyna on próby samodzielnego wychodzenia poza barierki. Łóżka regulowane pozwalają podnieść poziom mebla ku górze na początku, kiedy rodzic schyla się do dziecka wiele razy dziennie, a z czasem obniżyć go na dół, umożliwiając pociesze bezpieczne wyjście na podłogę. Podobnie wraz ze wzrostem dziecka możemy w nich regulować długość, bez konieczności kupowania nowego mebla.

Ceny:  od 299 do 899 zł

Łóżka pojedyncze – nieregulowane. Dla dzieci starszych, które już świetnie radzą sobie z samodzielnym zasypianiem i wstawaniem. Bez barierek, za to z możliwością wygodnego dokupienia do nich bocznych szafek, lub zastosowania własnych. Projektanci Ikea podsuwają też pomysł na dodatkowe szuflady wsuwane pod łóżko, a nawet możliwość dokupienia do jednej ramy łóżka, drugiego – w tym samym stylu i połączenia ich ze sobą lub wsunięcia jednego pod drugie!

Ceny od 499  do prawie 1000 zł.

Łóżka piętrowe w dwóch wariacjach: klasycznej oraz z ekstra biurkiem dołączanym np. na antresoli. Klasyczna wersja to propozycja dla dwójki dzieci (góra i dół wykorzystane jako część sypialna), a opcja z biurkiem – dla jednego dziecka, gdzie przestrzeń dolna nie jest łóżkiem, a sprytnym dopasowaniem w jej miejscu biurka. Oszczędność miejsca szczególnie ważna w przypadku gdy pokój dziecka nie jest duży i trzeba dobrze wykorzystać każdy wolny centymetr.

Ceny: od 799 zł do 1800 zł za piętrowe łóżka klasyczne i od 800 do prawie 2500 zł za łóżka z opcją biurka na antresoli.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł