Kim jest Ola Szwed? wiek, mąż, dzieci

Fot instagram @aleksandra_szwed
4,4
(9)

Aleksandra Szwed to wszechstronna postać polskiego showbiznesu – aktorka, piosenkarka, prezenterka i modelka. Szerszej publiczności zapadła w pamięć dzięki wcieleniu się w postać Elizy w kultowym serialu komediowym „Rodzina zastępcza”.

Urodziła się 8 sierpnia 1990 roku w Warszawie, w rodzinie o ciekawym pochodzeniu. Jej wyjątkową urodę zawdzięcza ojcu, który pochodzi z Nigerii. Aleksandra Szwed edukację rozpoczęła w Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie, kontynuując naukę w 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego.

Już od najmłodszych lat wkraczała w świat mediów. W wieku zaledwie 9 lat zadebiutowała na planie serialu „Rodzina zastępcza”. Przed tym sukcesem była również widoczna jako część grupy towarzyszącej Majce Jeżowskiej. Aleksandra Szwed, pomimo wczesnej kariery, nie zaniedbała swojego wykształcenia, zdobywając tytuł magistra kulturoznawstwa. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie.

Aleksandra Szwed – filmy, seriale, Projekty

Twórczość Aleksandry Szwed obejmuje wiele udziałów w polskich serialach. Współpracowała gościnnie przy produkcjach takich jak: „Niania”, „Daleko od noszy”, „Teraz albo nigdy!”, „Ranczo” czy „Na krawędzi”. Jej talent można było również podziwiać w serialach: „Leśniczówka” (2018) oraz „Miłość na zakręcie” (2018), a także w filmach: „Fighter” (2019) oraz „Raz, jeszcze raz” (2020).

Aleksandra Szwed, znana artystka, zdobyła uznanie na różnych polach rozrywki. Dwukrotnie zdobiła okładki magazynu „Playboy”, stając się ikoną estetyki i swobody. Ponadto, pełni rolę twarzy marki odzieżowej BUTIK, odzwierciedlając jej styl i osobowość.

Jej obecność była często dostrzegalna w telewizyjnych programach rozrywkowych, gdzie zawsze przyciągała uwagę. W 2008 roku, Aleksandra Szwed triumfowała w II edycji show „Gwiazdy tańczą na lodzie”, imponując swoimi tanecznymi umiejętnościami. Również w IV edycji „Jak oni śpiewają” zajęła respektowalne 3. miejsce, udowadniając swoje zdolności wokalne.

Rok 2010 przyniósł udział w jedenastej edycji programu TVN – „Taniec z gwiazdami”, gdzie jej charyzma i wirtuozeria taneczna podbijały serca widzów. W 2013 roku, Aleksandra Szwed wkroczyła na nową ścieżkę, prowadząc reality show „Ekipa na swoim”, gdzie jej naturalny urok i dowcip przyciągały uwagę publiczności.

W 2016 roku nadszedł przełomowy moment, gdy Ola Szwed triumfowała w finale piątej edycji programu Polsatu – „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jej zdolność wcielania się w różne postacie muzyczne zachwycała i dostarczała niezapomnianych występów. Rok 2019 przyniósł nowe wyzwania, włącznie z rolą jurorki w programie „Śpiewajmy razem. All Together Now”, co świadczy o jej wszechstronności artystycznej. Również w tym roku, została wybrana do prowadzenia programu „Ninja Warrior Polska”, co podkreśla jej energię i determinację.

W 2020 roku Aleksandra Szwed wzięła udział w kolejnym interesującym projekcie, programie TVP – „Star Voice. Gwiazdy mają głos”, pokazując swoje wieloaspektowe umiejętności razem z pasją do muzyki. Jej nieustanny rozwój artystyczny stanowi inspirację dla wielu, a różnorodność jej osiągnięć w telewizji buduje jej niezmienny status gwiazdy wszechstronnej i cenionej.

Aleksandra Szwed – teatr

Oprócz swojej ekranowej obecności, Aleksandra Szwed odciska swoje piętno także na deskach teatru. W renomowanym teatrze „Rampa” miała okazję wystąpić wraz z zespołem Tintilo w wyjątkowym spektaklu zatytułowanym „O dobry dzień”. Przez wiele owocnych lat była cenionym członkiem młodzieżowej offowej grupy teatralnej o nazwie „Lusterko”. Jej talenty aktorskie zabłysły w produkcjach takich jak „Eutedemis, czyli po drugiej stronie lustra”, „Panna”, oraz „Jaś i Małgosia czyli ciemne ścieżki”, które zdobyły uznanie i nagrody na wielu prestiżowych przeglądach teatralnych.

W 2010 roku zapisała się w historii teatru poprzez udział w spektaklu zatytułowanym „Antoine”, w którym wcieliła się w różnorodne postacie, w tym niezapomnianą Josephine Baker. Od września 2012 roku jej aktorska obecność zyskała nowy wymiar, gdy przyjęła jedną z kluczowych ról – postać Alex – w uroczej, lecz pełnej czarnego humoru komedii romantycznej o tytule „Dwie Połówki Pomarańczy”.

Również od 2013 roku miało się okazję cieszyć jej kreacją sceniczną w spektaklu zatytułowanym „Siostrunie”, w którym wcielała się w postać o imieniu Leo. Rozpoczynając od roku 2016, Szwed dodatkowo wzbogaciła swoje portfolio teatralne o udział w produkcji o wdzięcznym tytule „Przepraszam, co pan tu robi?”.

Wieloletnia praca Aleksandry Szwed na deskach teatru pozostaje nie tylko zapierającym dech w piersiach zbiorem osiągnięć aktorskich, lecz także inspiracją dla młodych talentów, które chcą podążać jej śladami na scenie teatralnej.

Aleksandra Szwed Nago w playboyu

Pamiętacie zmysłową okładkę magazynu „Playboy”, na której prezentowała się Ola Szwed? W październiku 2012 roku gwiazda wzięła udział w odważnej sesji zdjęciowej dla tego męskiego czasopisma, odkrywając w niej wiele ze swojej figury.

Miłośnicy urody aktorki z pewnością nie zapomnieli, że już raz pozowała nago. Czy wspominacie jej pierwszą sesję?

Przed pierwszym takim doświadczeniem byłem przepełniona strachem i zdumieniem, bowiem to było zupełnie nowe dla mnie. Teraz jednak czułam się o wiele pewniej. Pierwsza sesja była utrzymana w czarno-białym stylu, miała charakter artystyczny, natomiast ta nowa jest odważniejsza i bardziej wyrazista. Szymon Brodziak wykonał naprawdę zachwycające zdjęcia. Gdy oglądaliśmy je razem na planie, nie mogłam uwierzyć własnym oczom i nieśmiało pytałam: „Wow, czy ja naprawdę mogę wyglądać tak pięknie?”. Za kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat pokażę te zdjęcia moim dzieciom i powiem: „Spójrzcie, jaka ich mama kiedyś była piękna”. A wam jak podoba sie Ola nago w Playboyu ?

Ola Szwed – dzieci.

Piosenkarka zdecydowała się na dzieci stosunkowo wcześnie w porównaniu do innych gwiazd showbiznesu, które rzadko decydują się na potomstwo w środku swoich dwudziestych lat. Pierwsze dziecko, czyli syna Borysa urodziła w 2015 roku. Na drugie zdecydowała się 6 lat później. Dociekliwi fani próbowali odgadnąć jakie imię posiada druga pociecha, jednak Ola Szwed do tej pory nie zdradziła tej tajemnicy. Aktorka nie ukrywa, że rozpoczęcie kariery w wieku 5 lat bardzo wpłynęło na jej życie i pragnie swoim dzieciom zapewnić to, czego sama nie miała – prywatności. Z tego też powodu nie pokazuje twarzy swoich dzieci ani nie udziela wywiadów na ich temat, stara się chronić swoją rodzinę jak tylko może. 

Ola Szwed – Instagram.

Aktorkę z czystym sumieniem możemy nazwać również influencerką, ponieważ posiada konto na instagramie z zasięgami rzędu 123 tysięcy obserwujących. Jednak jej aktywność na portalach społecznościowych jest raczej dodatkiem do kariery niż sposobem na jej budowanie. Ola Szwed lubi pokazywać swoim fallowersom zdjecia zza kulis swoich projektów filmowych, naturalistyczne fotki z domowego zacisza, sportowych aktywności. Rzadko znajdziemy tu opłacane kampanie reklamowe. Aktorka szanuje też swoje zdrowie psychiczne i czasem robi sobie cyberdetoks, czyli na jakiś czas rezygnuje z aktywności w sieci. Jest to nie tylko dobrym sposobem na ładowanie baterii i zdjęcie pewnej presji z siebie przed spełnianiem cudzych oczekiwań i ciągłym wrzucaniem contentu do internetu. 

Ola Szwed – mąż.

Zawirowania w życiu prywatnym aktorki śledziła cała Polska. Przez długi czas w świadomości Polaków funkcjonowała jako ta sympatyczna mała dziewczynka z „Rodziny zastępczej”. Każda informacja o zmianach w jej życiu polaryzowała jej fanów i media. W 2007 roku, gdy miała zaledwie 17 lat, gazety rozpisywały się o relacji z Maciejem Duchem. Rok później łączono aktorkę z synem kolegi po fachu – Robertem Stockingerem. Kolejnym medialnym związkiem była relacja z Baronem jednak i ona okazała się błędem młodości. Prawdziwe szczęście Ola Szwed znalazła w objęciach sportowca Krzysztofa Białkowskiego. Pływak, koszykarz i trener personalny jest partnerem aktorki od 2013 roku, mają dwójkę dzieci a prawie każde ich wspólne zdjęcie, nawet te zrobiony z ukrycia w restauracji przez paparazzo, ukazują szczęście pary.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,4 / 5. Liczba głosów 9

Bądź pierwszy i oceń artykuł