5 Wskazówek dla małych firm na wybór odpowiednich etykiet dla ich produktów

0
(0)

Etykiety na produkty odgrywają kluczową rolę w przyciąganiu klientów i budowaniu wizerunku marki. Powinny być nie tylko estetyczne, ale również dostarczać użytkownikom wszelkich niezbędnych informacji. Prowadzisz małą firmę? Oto 5 wskazówek, na co zwrócić uwagę, przy wyborze etykiet swoich produktów.

Poznaj wymagania prawne

Etykieta to nie tylko logo producenta, nazwa produktu i ładna grafika. Etykiety na produkty spożywcze lub kosmetyczne muszą zawierać szereg informacji, np. o składzie, alergenach, dacie ważności, które zagwarantują bezpieczeństwo użytkownikom.

Informacje, które muszą znaleźć się na etykietach określają poszczególne rozporządzenia i ustawy. Warto zapoznać się z wytycznymi dla swojej branży, a jeśli chcesz mieć pewność, że na Twojej etykiecie znajdzie się wszystko to, co powinno, sięgnij po pomoc profesjonalistów: https://www.ekorol.info/etykiety-na-produkty-kosmetyczne.

Spójny design – buduj rozpoznawalność marki

Niewielkie firmy mają zazwyczaj w portfolio kilka, kilkadziesiąt produktów. Warto zadbać o to, etykiety produktów miały spójne wzornictwo, były utrzymane w podobnym stylu, bez względu na to, czy są to etykiety na miód, piwo rzemieślnicze czy kosmetyki. Przykładowe etykiety na produkty spożywcze znajdziesz na: https://www.ekorol.info/etykiety-na-produkty-spozywcze.

Postaw na czytelność

Kuszą Cię fantazyjne, bogato zdobione etykiety o dekoracyjnej czcionce? Pamiętaj, że etykieta powinna być przede wszystkim czytelna, a elementy ozdobne nie powinny utrudniać otrzymania najważniejszych informacji.

Etykiety na produkty spożywcze, kosmetyczne i inne – powierz projekt profesjonalistom

Uważasz, że na profesjonalny projekt etykiet mogą pozwolić sobie tylko duże marki? To błąd! Jeśli prowadzisz niewielką firmę, zleć projekt swoich etykiet profesjonalistom, którzy doradzą Ci optymalne dla Twojego biznesu rozwiązania. Przykładowo, jeśli prowadzisz niewielką pasiekę zajrzyj na: https://www.ekorol.info/etykiety-na-miod i sprawdź, co może dla Ciebie zrobić doświadczony producent etykiet samoprzylepnych Ekorol.

Testuj rozwiązania

Zanim zdecydujesz się na masową produkcję etykiet, poproś producenta o próbki i przetestuj je pod kątem jakości druku, trwałości i odporności na warunki eksploatacyjne. Dzięki temu unikniesz potencjalnych problemów, a końcowy produkt będzie cieszył naprawdę wysoką jakością.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: