Tatuaż między piersiami – biżuteria na zawsze. 

Woman with back tattoo. Free public domain CC0 photo.
0
(0)

Tatuaż między piersiami – biżuteria na zawsze. 

Dla jednych to ponadczasowa ozdoba, której nigdy nie zgubią, inni uważają tatuaż między piersiami za coś szpecącego. W tak kontrowersyjnym temacie nie ma jednej słusznej opinii. Dlaczego ludzie się na niego decydują? Co innych w nim odrzuca? Rozważmy różne spojrzenia na tę kwestię. 

Długa tradycja tatuażu. 

Mimo negatywnych głosów starszego pokolenia, które tatuaż uważa za nowoczesną fanaberię – „dziara” nie jest wcale nowym wynalazkiem. Z pewnością podnieśliśmy jakość i bezpieczeństwo jego wykonania, co spowodowało jego upowszechnienie, jednak już pradawne plemiona miały swoje sposoby na permanentne ozdabianie ciała znakami, totemami bogów czy zwierząt, które miały np. za zadanie chronić wojowników. Społeczności indiańskie, indyjskie, masajskie miały swoje sposoby tatuowania. 

Tatuaż – podstawy bezpieczeństwa i wybór studia. 

Trwałe ozdobienie ciała to z pewnością nie jest zabawa. Trzeba zachować wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, ponieważ podczas tatuowania dochodzi do przebicia skóry, a to z kolei naraża nas za ryzyko zakażenia HIV, HBV, HCV i innych przenoszonych chorób przez krew. Tatuażysta potrafi mieć kontakt z kilkoma osobami dziennie, które mogą być potencjalnymi nosicielami nawet o tym nie wiedząc. Innym ryzykiem jest reakcja alergiczna na tusz, który jest używany do zdobienia. Powinniśmy zrobić próby uczuleniowe oraz upewnić się, że studio, które wybierzemy, stosuje nietoksycznych tuszy oraz bezwzględnie odkaża sprzęt i używa jałowych igieł do każdej sesji tatuowania. Kolejną rzeczą, z którą powinniśmy się zapoznać przed wyborem studia i tatuażysty to portfolio, czyli już wykonane wcześniej projekty. Powinniśmy być pewni umiejętności artystycznych osoby, która będzie rysować po naszym ciele. Upewnijmy się też, że wzór, który chcemy nanieść na nasze ciało, jest dobrze zaplanowany i podoba nam się w najmniejszym aspekcie. Artysta musi też rozumieć naszą wizję i to, gdzie dokładnie chcemy ją umieścić na naszej skórze. Wszelkie nieporozumienia będą nas bardzo drogo kosztować – tatuaż między piersiami jest bolesny, kosztowny a czasem nawet niemożliwy do usunięcia. Upewnijmy się zatem, że nasz wybór jest doskonale przemyślany. 

Tatuaż między piersiami – dlaczego kobiety wybierają właśnie to miejsce na swoim ciele? 

Powodów może być tak dużo, jak kobiet, które się na ten rodzaj tatuażu decydują. Jedne pragną ukryć bliznę po wypadku lub operacji, rozstępy po karmieniu. Wzór naniesiony w takim celu jest zwykle większy, zajmuje dużą powierzchnię i ma za zadanie przykryć obszar na piersi, zamiast go ozdobić. Często są to wzory florystyczne, związane z naturą, czasem serce wykonane kolorowym tuszem. Inne kobiety kierują się wręcz odwrotną motywacją – zamiast ukryć, pragną uwypuklić to miejsce. Uważają je za wyjątkowo godne celebrowania i ozdobienia. Chcą, by jeszcze bardziej przyciągało uwagę. Zwykle taki tatuaż między piersiami jest subtelniejszy, czasem jest to wzór mandala, sentencja lub ornamenty godne bogini takie jak np. wzór Rihanny. Tatuaż między piersiami zdobywa coraz więcej zwolenników – czy można bowiem wyobrazić sobie bardziej ekstrawagancką ozdobę?

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł