Projekt domu na zgłoszenie – co musisz wiedzieć?

0
(0)

Chcesz rozpocząć swoją budowę szybko, bez konieczności załatwiania wielu formalności? Oto propozycja dla ciebie – dom na zgłoszenie. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz wybór odpowiedniego projektu takiego budynku.

Projekt domu na zgłoszenie – od czego zacząć?

Osoby, którym marzy się szybka budowa domu z pominięciem tradycyjnego pozwolenia, na pewno będą zainteresowane tą opcją. Dom na zgłoszenie to propozycja specjalnie dla nich i wiele osób na taką właśnie okazję czekało. Nie dość, że to rozwiązanie to duża oszczędność czasu, to jeszcze pieniędzy – taka uproszczona procedura z pewnością ma sporo zalet.

Szukasz pomysłu na taką inwestycję? Warto sprawdzić projekty domów na zgłoszenie dostępne na DomywStylu.pl. Każdy, kto bliżej się im przyjrzy, zobaczy, jak wielkie możliwości drzemią w tych niewielkich metrażowo budowlach. To właśnie pierwszy krok do realizacji marzeń – wstępne zapoznanie się z tym, jakie są możliwości jeśli chodzi o projekt domu na zgłoszenie 35m2 lub większego.

Projekt domu na zgłoszenie z poddaszem lub parterowy – którą opcję wybierasz?

Wśród propozycji nowoczesnych projektów tego typu domów, istnieje wiele różnych opcji wartych rozważenia. Niektórym wystarczy parterówka, innych interesuje raczej projekt domu na zgłoszenie z poddaszem. Każda z tych propozycji niewątpliwie ma sporo zalet.

Są osoby, które wolą jedną kondygnację ze względu na to, że wnętrze wydaje się wtedy bardziej przestrzenne. Inni nie wyobrażają sobie innej opcji niż poddasze użytkowe. Uwaga – poddasze jest traktowane jako dodatkowa kondygnacja budynku, a o tym wiele osób zapomina.

Najważniejsze jest to, że, wybierając wymarzony projekt domu do 70m2 na zgłoszenie, możesz postawić na taki design, jaki ci odpowiada. Chociaż metraż faktycznie jest niewielki, to ciekawych propozycji w tym zakresie jest całkiem sporo. Dlatego coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasyki w dobrym wydaniu, jak i nowoczesnych brył.

O czym pamiętać, wybierając projekt?

Proces wyboru projektu domu na zgłoszenie, jeżeli planujesz w nim mieszkać, nie będzie wiele różnił się od wyboru jakiegokolwiek innego projektu domu. Już na wstępie należy gruntownie przemyśleć potrzeby jeżeli chodzi o pomieszczenia. Choć w przypadku niewielkiego domu będziesz mieć nieco mniejsze możliwości, to nic nie szkodzi. Projekty domów na zlecenie potrafią być bardzo funkcjonalne.

Kiedy wybierasz projekt domu na zgłoszenie, weź pod uwagę lokalne przepisy, ale także warunki panujące na działce. Pomocne może być poproszenie o pomoc profesjonalistę, lub zapisanie się do grup dyskusyjnych na forach internetowych. Projekty małych domów cieszą się ogromną popularnością i sporo osób chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami w tym temacie. Przestrzeń w małym domu może pozytywnie zaskoczyć!

Projekt domu na zgłoszenie 70m2 – mniej formalności, ale…

To, że budowa domu na zgłoszenie oznacza mniej skomplikowane procedury, jest jasne. To także duża szansa dla osób, które dysponują niewielką działką. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to dom budowany bez żadnej kontroli i nadzoru. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w każdej chwili może kontrolować budowę, a wtedy ewentualne błędy w sztuce budowlanej najpewniej nie umkną jego uwadze.

Warto pamiętać również o tym, że zgoda na budowę domu – czyli w tym przypadku przyjęcie zgłoszenia – jest ważna przez trzy lata. W przypadku braku rozpoczęcia prac lub ich przerwania, tę formalność trzeba będzie powtórzyć. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: