Fryzura sombre brąz – jak wygląda, komu pasuje?

0
(0)

Specjalna technika rozjaśniania włosów, jaką jest sombre, to doskonały pomysł na to, by uzyskać we włosach efekt bardzo naturalnych, lekkich pasm o jasnym kolorze, nie zmieniając jednocześnie uczesania zbyt radykalnie. Efekt piękny, a posiadaczkom włosów brązowych spodoba się podwójnie, bo to koloryzacja wprost dla nich wymarzona!

Jak wygląda sombre brąz?

Ten typ fryzury można rozpoznać po kilku szczególnych cechach: po pierwsze, między brązowymi włosami widać jasne pasemka, które wyglądają tak, jakby były muśnięte słońcem, a po drugie odmładzający stylizację efekt w żaden sposób nie razi sztucznością. Taka koloryzacja zdecydowanie rozświetla i samą skórę i całą twarz, sprawiając, że wygląda się w niej po prostu młodziej.

  • Rozjaśnienie między samymi odrostami, a końcówkami włosów (bo sombre skupie się na włosach mniej więcej od połowy długości do końca) – oscyluje na poziomie 3-4 tonów różnicy między barwą oryginalną, a nakładaną.
  • Dobrym pomysłem przy brązie naturalnym jest też rozjaśnienie o 1-2 tony. Takie zmniejszenie odcienia jasnego sprawi, że włosach będziemy widzieć ładne, jasne pasemka i refleksy, ale nie klasyczny blond
  • Te pasma, które ulegają rozjaśnieniu utrzymywane są w takim odcieniu głównym, jaki posiada odrost np. ciepłym, neutralnym, ale i zimnym.

Sombre brąz – dla kogo?

Oczywiście dla kobiet posiadających naturalnie brązowy kolor włosów, od odcienia bardzo jasnego, wpadającego w blond, aż po bardzo ciemne tonacje. Warto tu wiedzieć, że klasyczne sombre świetnie sprawdza się też u blondynek i to właśnie one bardzo często się na nie decydują. Niemniej, wykonane fachowo na włosach brązowych – robi wrażenie! Co ważne, sombre wykonane na brązie sprawdzi się i na włosy krótkie, średnie i na długie, dlatego, kiedy się na nie decydujemy, nie musimy wcale podejmować decyzji o zbyt mocnym skracaniu włosa tylko po to, żeby uzyskać piękny wynik.

Uwaga: z racji na trudność wykonania takiego farbowania w domowych warunkach, zdecydowanie zaleca się wybranie do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Stylista o wiele lepiej będzie tu kontrolował intensywność rozjaśnienia, ale też dobierze takie kolor nowych pasemek, które będą optymalnie pasować do cery, kształtu twarzy i barwy włosa naturalnego. Dużą korzyścią, którą zauważa się przy koloryzacji sombre na włosach brązowych jest też fakt, że powstających naturalnie odrostów nie trzeba poprawiać! Wyglądają one świetnie, a podczas kolejnej wizyty u fryzjera można zdecydować się po prostu na rozjaśnienie pasemek lub przyciemnienie, które pozwoli wrócić do poprzedniej barwy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł