Pomysłowe sposoby na optyczne powiększenie wnętrza

0
(0)

Marzysz o przestronnym wnętrzu, ale ogranicza Cię ilość miejsca w mieszkaniu? Nie martw się! Istnieją ciekawe sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni, a jednym z najefektywniejszych jest odpowiednie pomalowanie ścian i sufitów. Wystarczy Ci dobra farba lateksowa, trochę wolnego czasu oraz znajomość podstawowych technik malarskich, by uczynić najmniejsze pomieszczenie bardziej przestronnym. Sprawdź, jak to zrobić!

  1. Jasne kolory na ścianach

Najpopularniejszym, najbardziej podstawowym sposobem jest wykorzystanie jasnych kolorów do malowania ścian. Odcienie, takie jak biel, tonacje kremowego, błękitu czy pasteli, odbijają światło, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Jeśli obawiasz się, że takie rozwiązanie podkreśli niedoskonałości ścian, wybierz produkt do malowania, który stworzy antyrefleksyjną powłokę. W takim przypadku świetnie sprawdzi się biała farba lateksowa Jedynka Perfekcyjna Plus (www.farbyjedynka.pl). Dzięki niej optycznie powiększysz wnętrze, maskując jednocześnie niedoskonałości podłoża.

  1. Jednolity kolor na ścianach i suficie

Kolejnym sposobem, który działa cuda, jest pomalowanie zarówno ścian, jak i sufitu tym samym kolorem. Tutaj istnieje duża dowolność w zakresie doboru odcieni, ale zalecamy, tak jak wcześniej, postawić na jasne barwy – np. wspomnianą białą farbę lateksową. Brak wyraźnego podziału między ścianami a sufitem sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe. Wybierając jeden kolor, eliminujesz charakterystyczne „odcięcie” pomiędzy dwiema powierzchniami, co optycznie wydłuża ściany.

  1. Kontrast na listwach przy podłodze

Aby optycznie powiększyć wnętrze, warto pomyśleć o kontraście między ścianami a listwami przypodłogowymi. Malując listwy na kolor ciemniejszy od ścian, uzyskasz efekt optycznego podniesienia ściany. To prosta technika, która – podobnie jak poprzedni pomysł – sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Kolory w tym przypadku możesz łączyć dowolnie. Rekomendujemy użycie na ścianach białej farby lateksowej Jedynka Perfekcyjna Plus, która pięknie podkreśli ciemny odcień listew.

  1. Poziome pasy na ścianach

Malowanie poziomych pasów na ścianach jest znakomitym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza. Poziome pasy tworzą iluzję rozciągnięcia ściany, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się szersze. Aby uzyskać taki efekt, wybierz jasne kolory pasów.

  1. Minimalistyczne dekoracje

Ostatnim, choć nie bezpośrednio malarskim sposobem, jest postawienie na minimalizm w dekoracji wnętrza. Im mniej przedmiotów i mebli, tym przestrzeń wydaje się większa. Skup się na kilku starannie wybranych elementach dekoracyjnych, które pasują do kolorystyki ścian. Pamiętaj, że biała farba lateksowa Jedynka Perfekcyjna Plus na ścianach, pięknie podkreśli wyposażenie wnętrza. Nie potrzebujesz więc wielu dekoracji, by osiągnąć estetyczny efekt

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: