Od czego zacząć proces odchudzania?

0
(0)

Planujesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? W niniejszym artykule podsuwamy kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć działania prowadzące do wymarzonej sylwetki.

Walka ze zbędnymi kilogramami to dla niektórych niekończąca się opowieść. Co jakiś czas udaje im się nieco schudnąć, by za jakiś czas wrócić do wagi sprzed kuracji. Taka sytuacja potrafi być frustrująca. Na pozór doskonale wiesz, co trzeba robić, by zredukować wagę, jednak w praktyce wychodzi różnie. Jak to zmienić? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Zmień nastawienie

Osiągnięcie każdego celu, również tego związanego z utratą wagi, zaczyna się w głowie. Największą trudnością jest nie zmiana nawyków, ale podejścia do jedzenia oraz samego odchudzania. Jeśli traktujesz ten proces jako przejściowy stan, w którym zrezygnujesz z wielu przyjemności i narzucisz sobie fitnessowy reżim, to bardzo mało prawdopodobne, że uda Ci się utrzymać efekt na dłużej. Pomyśl o odchudzaniu jak o długofalowym działaniu, które ma na celu zmienić Twoja relację z ciałem i jedzeniem na zawsze, a nie tylko po to, by dobrze wyglądać w bikini tego lata.

Stwórz plan

Kolejny krok to przygotowanie racjonalnego planu, zarówno żywieniowego, jak i sportowego. Pamiętaj, by zaczynać powoli i wprowadzać wszystkie zmiany stopniowo. Dotyczy to przede wszystkim zmian w diecie. Zastów się, z czego możesz zrezygnować lub jakie zamienniki wprowadzić w codziennym odżywianiu, by jadłospis stał się zdrowszy jak najniższym kosztem dla Ciebie. Dopiero gdy oswoisz się np. z tym, że nie słodzisz już napojów lub zamiast coli pijesz wodę i stanie się to Twoją normą, dopiero wówczas wprowadzaj kolejne zmiany.

Podobnie podejdź do aktywności fizycznej. Wybierz rodzaj ruchu, który przede wszystkim lubisz. Nie rzucaj się od razu na codzienne wizyty na siłowni trwające godzinami. Jeśli do tej pory Twoją domeną był kanapowy styl życia, to 30-minutowe, codzienne spacery naprawdę zrobią dużą różnicę. Pamiętaj, że Twoje ciało nie lubi nagłych zrywów, musisz stopniowo je przyzwyczajać do zmian. W innym przypadku zareaguje oporem, kontuzjami lub spadkiem odporności (bo każda zmiana to dla niego stres). Metoda małych, ale konsekwentnych kroków jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Przygotuj się na porażki

Odchudzanie to proces, na który składają się sukcesy i porażki. Nie traktuj go jako liniowego sposobu przejścia z punktu A do punktu B. To tak nie działa. Przygotuj się na porażki, spadki formy, zniechęcenie i pokusy. To nieodłączna część procesu, której nie da się uniknąć, ale można się na nią przygotować. Jeśli od początku będziesz pamiętać, że zdarzy Ci się opuścić trening, zjeść ciastko czy pizzę, to zmniejszysz presję związaną z tym, że wszystko musi pójść idealnie. Najważniejsze będzie to, jak szybko po każdym potknięciu się podniesiesz i wrócisz na dobre tory. Dobrym rozwiązaniem jest więc zaplanowanie sobie dni na odpoczynek i Twoje ulubione posiłki. To może pomóc w zachowaniu motywacji i wytrwaniu w postanowieniu.

Wesprzyj się

Odchudzanie to długi i żmudny proces, zwłaszcza jeśli masz do zrzucenia nieco więcej niż kilka kilogramów. Jednak z odpowiednim nastawieniem może być on też przyjemny. W jego trakcie musisz szczególnie o siebie zadbać, zarówno pod względem psychicznym, jak i jedzeniowym oraz treningowym.

Od strony dietetycznej z pewnością wesprze Cię eatyx.com, gdzie znajdziesz wysokiej jakości, pełnowartościową żywność funkcjonalną w płynie, proszku lub w formie batona. To smaczne i zdrowe posiłki, po które możesz sięgać w momencie, kiedy nie będziesz mieć czasu lub chęci na gotowanie, a nadal będzie Ci zależało, by wybrać korzystną dla Twojego zdrowia i sylwetki alternatywę.

Wśród oferty eatyx znajdziesz też suplementy na odchudzanie (https://eatyx.com/suplementy-diety-na-odchudzanie), które skutecznie wesprą Twój proces. Zawierają one starannie wyselekcjonowane składniki, wyciągi i ekstrakty z prozdrowotnych roślin, a także moc minerałów i witamin, które poprawiają trawienie, przyspieszają przemianę materii i pomagają w utracie wagi. Dodatkowo świetnie sprawdzą się także jako https://eatyx.com/suplementy-na-oczyszczenie-organizmu, suplementy na oczyszczanie organizmu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: