Warkoczyki syntetyczne – cena, pielęgnacja, czy warto?

0
(0)

Przeglądając inspiracje dotyczące modnych fryzur coraz częściej możemy znaleźć propozycje z warkoczykami. Wykonane z syntetycznych włosów prezentują się niezwykle efektownie, dodają objętości włosom a przy tym pozwalają całkowicie odmienić swój wizerunek. Wiele pań zastanawia się jednak czy warkoczyki syntetyczne będą dla nich dobrą opcją. Dlatego też przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tej stylizacji włosów. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, czy warto zrobić warkoczyki, ile zapłacisz oraz jak prawidłowo je pielęgnować, by posłużyły ci jak najdłużej. 

Ile kosztują warkoczyki z włosów syntetycznych?

Nie da się ukryć, że cena usług fryzjerskich dla wielu pań odgrywa duże znaczenie. Szczególnie w przypadku rozwiązań tymczasowych a do takich możemy zaliczyć warkoczyki wykonane z syntetycznych włosów. Na forach internetowych często pojawia się więc pytanie ile kosztują warkoczyki z włosów syntetycznych. Trudno jest jednak jednoznacznie określić konkretną cenę, ponieważ uwarunkowana jest ona długością i gęstością naturalnych włosów, grubością warkoczyków oraz zależy od materiałów, jakie zostaną użyte. Niemniej jednak decydując się na warkoczyki syntetyczne musimy przygotować się, że ich koszt wyniesie ok 500 złotych w przypadku cienkich warkoczyków na całą głowę i od 150 złotych za popularne obecnie zaplecione warkocze bokserskie. 

Czy warto zrobić sobie warkoczyki syntetyczne?

Kolejnym pytaniem, które często zadają sobie panie zastanawiające się nad tą metodą stylizacji włosów dotyczy tego, czy warto zrobić sobie warkoczyki syntetyczne. Aby na nie odpowiedzieć musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest to rozwiązanie, które posłuży nam przez okres ok trzech miesięcy. Po tym czasie pojawia się już widoczny odrost naturalnych włosów, który sprawia, że nie wyglądają one estetycznie. Poza tym istnieje ryzyko, że warkoczyki syntetyczne obciążą nasze naturalne włosy, uszkodzą je lub doprowadzą do ich nadmiernego wypadania. Możemy je zmniejszyć, jeśli wybierzemy profesjonalny salon, w którym zostanie nam dobrana odpowiednia grubość warkoczyków a metoda wykonania będzie prawidłowa. W takim przypadku jak najbardziej warto zrobić sobie warkoczyki syntetyczne. 

Jakie są największe zalety warkoczyków syntetycznych?

Warkoczyki syntetyczne to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością, szczególnie w sezonie wakacyjnym i festiwalowym. Nie ma w tym nic dziwnego. Mają bowiem wiele mocnych stron. Jakie są największe zalety warkoczyków syntetycznych? Przede wszystkim są znacznie tańsze niż przedłużanie włosów za pomocą naturalnych doczepów. Syntetyczne włosy są również lżejsze, dzięki czemu noszenie nawet długiej fryzury jest komfortowe. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest to bardzo prosty sposób na to by całkowicie odmienić swój wizerunek a sposobów zaplatania oraz kolorów warkoczyków jest bardzo wiele. Możemy więc wybrać to, co pasuje do naszego stylu i charakteru. Warkoczyki syntetyczne możemy nosić nie tylko rozpuszczone, ale również stylizować je na wiele różnych fryzur i upięć. 

Czy warkoczyki syntetyczne niszczą włosy?

Warkoczyki syntetyczne, mimo swojej popularności wciąż budzą wiele kontrowersji, co związane jest z mitami, które wokół nich narosły. Wiele kobiet nie decyduje się na ich zaplatanie w obawie o swoje naturalne włosy. Pora więc odpowiedzieć na pytanie czy warkoczyki syntetyczne niszczą włosy. Po raz kolejny musimy stwierdzić, że zależy to od wielu przypadków.  Warkoczyki syntetyczne mogą potencjalnie uszkodzić włosy, jeśli są niewłaściwie używane lub noszone przez długi czas. Syntetyczne włosy są często bardziej sztywne i mniej elastyczne niż naturalne włosy, co oznacza, że mogą być trudniejsze do rozczesywania i mogą być bardziej podatne na plątanie. Dlatego też, kluczowe znaczenie ma wybranie profesjonalnego salonu, który zadba o prawidłowe wykonanie zabiegu. 

Jak zaplatać warkoczyki syntetyczne?

Zaplatanie warkoczyków syntetycznych nie różni się zbytnio od tego, w jaki sposób zaplata się je z naturalnych włosów, niemniej jednak jest to dość czasochłonne. Zaplecenie warkoczyków na całej głowie może zająć nam nawet kilka godzin. Z tego powodu warto udać się do salonu, gdzie zajmie się tym wykwalifikowana profesjonalistka. Zaczynamy od umycia, wysuszenia oraz dokładnego wyczesania naturalnych włosów. Następnie dzielimy je na niewielkie partie. Do każdego pasemka naturalnych włosów należy dobrać pasmo włosów syntetycznych o takiej samej długości. Włosy syntetyczne składamy na pół a przez pętelkę utworzoną w ten sposób przewlekamy naturalne pasmo włosów. Zaplatanie zaczynamy jak najbliżej skóry głowy. Pamiętać należy jednak, że warkoczyk nie powinien powodować nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia. Po zapleceniu całości włosów – naturalnych lub syntetycznych należy odpowiednio zakończyć warkoczyk. Można zrobić to na trzy sposoby. Pierwszym, którego raczej nie stosuje się w przypadku warkoczyków na dłuższy okres czasu jest związanie warkoczyka niewielką gumką. Drugim, nieco popularniejszym, jest przypalenie syntetycznych włosów zapalniczką co sprawia, że topiąc się sklejają się ze sobą. Ten sposób sprawia jednak, że na końcu warkoczyka pojawia się widoczna, ciemna grudka. Dlatego też obecnie większość salonów decyduje się na wykorzystanie trzeciej metody czyli zamoczenie końcówki warkoczyka we wrzątku. 

Jak dbać o warkoczyki syntetyczne?

Wiele pań, które decydują się na ten sposób stylizacji włosów zastanawia się jak dbać o warkoczyki syntetyczne. Nie jest to jednak bardzo trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o ich regularnym myciu – należy przeprowadzać je minimum raz w tygodniu. Unikamy również gorącego strumienia powietrza. Jeśli zaś zauważymy, że warkoczyki mechacą się i zaczynają wychodzić z nich pojedyncze syntetyczne włoski możemy wygładzić je płucząc w letniej wodzie z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Pamiętajmy, że w ten sposób płuczemy jedynie syntetyczną część warkoczyka, gdzie nie znajdują się już naturalne włosy. 

Jak się myje warkoczyki syntetyczne?

Mycie warkoczyków syntetycznych nie różni się zbytnio od mycia głowy. W ich przypadku warto przeprowadzać je co kilka dni. Używamy normalnego szamponu do włosów, który rozwadniamy w kubku z ciepłą wodą. Tak powstałą pianę wylewamy na skórę głowy a następnie delikatnie masujemy. opuszkami palców. Jak się myje warkoczyki syntetyczne? Jest to bardzo proste. Po dokładnym oczyszczeniu skóry głowy ściekającą po warkoczykach pianę delikatnie w nie wmasowujemy a następnie obficie spłukujemy wodą. 

Warkoczyki syntetyczne na krótkich włosach

Wiele pań, które posiadają krótsze włosy zastanawia się nad ich przedłużeniem za pomocą warkoczyków. Czy jednak można zapleść warkoczyki syntetyczne na krótkich włosach? Specjalistki, które się tym zajmują przekonują, że jest to możliwe, jednak włosy nie powinny być zbyt krótkie. Warkoczyki z powodzeniem możemy zapleść na włosach mających ok 8-10 centymetrów długości. W przypadku krótszych włosów może to być trudne, choć nie jest niemożliwe. Niemniej jednak pamiętać musimy, że włosy syntetyczne łączy się z naturalnymi zaplatając je, dlatego też nasze kosmyki muszą mieć choć kilka centymetrów. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł