Najbardziej charakterystyczny element wózka retro — duże koła

0
(0)

Chcesz przewozić dziecko w pojeździe, który będzie przyciągać wzrok na ulicy? Dobrym wyborem może być wózek retro. Ma wyjątkowy design, inspirowany XIX wiekiem. Składa się z półokrągłej, zdobionej gondoli umieszczonej na stalowej, skrzyżowanej konstrukcji. Jednak to, co najbardziej zwraca uwagę innych to duże koła! Dowiedz się więcej o tym elemencie wózka retro.

Wózek dziecięcy retro — poznaj go bliżej i postaw na klasykę

Wózek retro ma bardzo elegancki design, jednak to koła są elementem, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. Te elementy:

  • mogą być piankowe lub pompowane — pierwszy model sprawdzi się, jeśli zamierzasz spacerować głównie po miejskich uliczkach. Piankowe koła są odporne na przebicie, więc nawet jeśli najedziesz na potłuczone szkło, to nic się nie wydarzy. Dodatkowo nie schodzi z nich powietrze, więc wózek jest zawsze gotowy do jazdy. Z kolei koła pompowane to doskonały wybór na trudne tereny, np. wiejskie, nieutwardzone drogi czy leśne ścieżki. Takie modele są bardziej sprężyste i dobrze absorbują wstrząsy. To znacząco zmniejsza drgania, które odczuwa pociecha jadąca w wózku;
  • mają do 14′ średnicy — duże koła z łatwością pokonują wszystkie przeszkody. Bez problemu można nimi najechać na chodnik, zjechać po schodach czy przejechać po dołkach. Ponadto duże koła sprawiają, że wózek łatwiej się prowadzi. Pojazd na oponach w dużym rozmiarze
    lepiej „trzyma się” drogi. Nie ma zatem ryzyka, że wózek się przewróci na zakręcie;
  • mają stelaż wykonany z dobrze zabezpieczonego metalu — jest odporny na warunki atmosferyczne, a więc nie niszczeje wraz z upływem czasu. Ponadto takie koła dobrze znoszą uderzenia, nie łamią się ani nie odkształcają. To sprawia, że z wózka można korzystać przez wiele lat i nadal będzie wyglądać dobrze.

Duże koła to niewątpliwa zaleta wózków retro! Dlatego koniecznie warto wziąć pod uwagę taki model podczas zakupów.

Wózek retro — nie tylko dla noworodków

 Wózki, np. z oferty https://danex24.pl/330-retro, występują w wielu wariantach. Są dostępne modele 2w1, które są sprzedawane z gondolą i siedziskiem spacerowym. Dzięki temu można używać jednego pojazdu od urodzenia, aż do ukończenia przez malucha nawet 4. roku życia. 

W sklepie można także znaleźć wózek retro 3w1, który oprócz dwóch rodzajów siedzisk ma specjalny adapter na fotelik. Dzięki temu na stelażu można także przewozić pociechę w siedzisku do auta. Znacznie ułatwia to np. zakupy z maluchem, który zasnął podczas jazdy.

Zakup wózka retro to nie tylko świetny sposób na to, żeby się wyróżnić na ulicy. Taki pojazd zapewnia także komfort jazdy dziecku. Przekonaj się w praktyce.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: