Kim jest Maurycy Popiel?

0
(0)

Maurycy Popiel to polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, urodzony 3 stycznia 1990 roku w Krakowie. Jak donoszą źródła, aktorstwem zainteresował się dzięki swojej mamie, która także jest aktorką, jednak występuje głównie na deskach krakowskich teatrów.

Maurycy Popiel – życie prywatne


Prywatnie Maurycy Popiel jest synem aktorki Lidii Bogaczówny i Andrzeja Popiela herbu Sulima. Jego  bratem jest Andrzej Popiel, który także jest aktorem. W 2021 roku Maurycy Popiel ożenił się z aktorką Izabelą Warykiewicz, która jest starsza od niego o 6 lat. Ta dość duża różnica wieku nie przeszkadza im jednak tworzyć udanego związku. 

Maurycy Popiel żona

Żoną Maurycego Popiela jest Izabela Warykiewicz. Maurycy i Izabela poznali się na studiach aktorskich w Krakowie. Szybko zakochali się w sobie i stworzyli udany związek. Od 2021 roku są małżeństwem. Żona Maurycego Popiela, chociaż także jest aktorką, nie jest tak rozpoznawana, jak on sam. Pewnie dlatego, że nieczęsto pojawia się w serialach, w przeciwieństwie do męża i gra zawsze jedynie role epizodyczne.

Maurycy Popiel rodzice

Maurycy Popiel jest synem Lidii Bogaczówny i Andrzeja Popiela herbu Sulima. Ojciec Maurycego był bardzo uzdolnionym aktorem i muzykiem. Od 1974 roku występował z zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni. W latach 50-tych ubiegłego wieku zawodowo uprawiał tenisa jako zawodnik KS Cracovia. Porzucił jednak karierę sportową, bo wówczas była mało opłacalna i nie dawała żadnych perspektyw życiowych. Andrzej Popiel swoją karierę aktorską rozpoczął w latach 60., a w latach 70. i 80. obsadzany był głównie w rolach pierwszoplanowych. Zmarł w 2020 roku, w wieku 84 lat. Matka Maurycego Popiela Lidia Bogaczówna jest natomiast absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, który to ukończyła w 1982 roku. Bogaczówna zaczynała swoją karierę w Teatrze Stu w Krakowie, obecnie zobaczyć ją można głównie na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Sporadycznie pojawia się w serialach i filmach gdzie obsadzana jest w rolach epizodycznych.

Maurycy Popiel – kariera

Maurycy Popiel swoją aktorską karierę rozpoczął od wystąpienia w serialu edukacyjnym Łukasza Rybarskiego Szanse Finanse. W 2010 roku wcielił się w rolę Marka Kulińskiego w serialu Mała Matura w reżyserii Janusza Majewskiego. W latach 2011, 2013, 2014 zagrał kolejno w: Czasie Honoru, 2XL i Mieście 44. Od 2014 roku można go zobaczyć w popularnym serialu M jak Miłość. W 2018 roku Maurycy Popiel pojawił się w serialu historycznym Korona Królów. Bardzo przypadła mu do gustu ta rola i miło ją wspomina w wywiadach. Dzięki roli Arunasa, kochanka królowej Aldony, mógł pojeździć konno i pomachać mieczem, co przecież nie zdarza się na codzień. Korona Królów nie jest jednak ostatnim serialem na koncie Maurycego. W 2020 roku można było go oglądać w jednym z odcinków Ojca Mateusza, w 2022 roku natomiast aktor zagrał kapitana SS w filmie fabularnym pt. Filip. Na koniec warto jeszcze dodać, że mimo uroku osobistego i wrodzonego talentu aktorskiego Maurycemu nie udało się zabłysnąć w popularnym programie Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Aktor odpadł jako pierwszy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł