Koloryzacja sombre włosy do ramion – warto?

0
(0)

Sombre jest dziś jedną z najpopularniejszych metod koloryzowania włosów, dzięki którym można je delikatnie rozjaśnić, odmładzając jednocześnie twarz i rozświetlając skórę, a przy tym nie zmuszając się do radykalnej zmiany wyglądu. To opcja szczególnie polecana kobietom, które lubią metamorfozy, poszukują fryzur odświeżających wygląd i zarazem nie chcą, aby to odświeżenie odmieniało je o 360 stopni!

Czy sombre włosy do ramion to dobry pomysł?

Wiele kobiet, które pierwszy raz styka się z tego typu rozjaśnianiem włosów, zastanawia się czy będzie ono pasowało do posiadanej przez nie długości włosa. Przypadek koloryzacji sombre jest tu wyjątkowy, bo przy wykonaniu jej przez profesjonalnego stylistę, będzie doskonale prezentował się zarówno na włosach krótki, średnich, sięgających ramion, jak i tych dłuższych, które kończą się daleko za łopatkami. Specyfika takiego dobrego współgrania z każdą długością włosa, wynika tu wprost z tego jak rozjaśnia się włosy!

  • Poszczególne pasemka dekoloryzuje się o mniej więcej 3-4 tony nie od samej nasady głowy (choć taka opcja też jest możliwa), a mniej więcej na wysokości 1/2-3/4, a nawet stosując rozświetlenie jedynie końcówek
  • Włos sięgający ramion daje tu duże pole popisu: sombre można wykonać nieco wyżej, lub niżej, a i tak w każdej z tych wariacji rozjaśnienie będzie wyglądało doskonale!

Robiąc sombre na włosach do ramion można wprawdzie skorzystać z farb, tonerów i rozjaśniaczy dostępnych w drogeriach, ale profesjonalni styliści raczej to odradzają. W odróżnieniu od koloryzacji ombre, samo sombre jest zdecydowanie trudniejsze do wykonania. Robi się je na niewielkiej ilości pasemek, pamiętając o utrzymaniu dużej naturalności wyglądu. Efekt ma przypominać włos muśnięty słońcem, a nie szerokie, grube i zbyt jasne pasma, które raczej naturalność wyglądu zaburzą niż podkreślą. Podczas domowej koloryzacji, zwłaszcza przy małych umiejętnościach, można niestety doprowadzić do sytuacji, w której pasma będą nierówne, za grube, zbyt kontrastujące z resztą fryzury, albo po prostu nieładnie wykonane.

Pamiętaj: sombre świetnie sprawdza się na każdej długości włosów, ale nie na każdym ich typie! Wyjątkowo dobrze będzie wyglądać robione na włosach cienkich, rzadkich, bez dużej objętości. Ta fryzura, zarówno przez odmładzające pasma, jak i przez sposób cięcia, doda stylizacji charakterystycznej lekkości, sprawiając, że włosów będzie się wydawało więcej. Nie poleca się jej robienia kobietom o włosach bardzo gęstych, grubych i naturalnie nasyconych objętością.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł