Jak wykonać paznokcie marmurkowe? Inspiracje.

0
(0)

Paznokcie marmurkowe w modzie są już od paru lat. To zdobienie prezentuje się zawsze tak samo elegancko, niezależnie od zestawienia. Pasują do wizytowych sukienek, biurowych uniformów czy też codziennych, luźnych stylizacji. Paznokcie marmurkowe stają się powoli tak samo ponadczasowe jak french czy babyboomer. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wykonać to zdobienie samodzielnie oraz poznać nasze inspiracje, koniecznie przewiń w dół. 

Jak wykonać paznokcie marmurkowe?

Wykonanie marmurkowych paznokci w domowym zaciszu wbrew pozorom nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina wprawy. Przed rozpoczęciem stylizacji lakierami hybrydowymi upewnijmy się jednak, że posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wiedzę i umiejętności. Wykonywanie paznokci hybrydowych w domu to nie zabawa. Nieumiejętne posługiwanie się sprzętem i nieznajomość zasad może skończyć się poważnym urazem płytki, infekcją czy zakażeniem. 

Jeśli jesteśmy pewni, że spełniamy warunki, by przystąpić do samodzielnej stylizacji, to już tylko parę kroków dzieli nas od idealnie wykonanych paznokci. 

  1. Przygotowanie płytki paznokcia. 

Przed przystąpieniem do stylizacji płytka paznokcia musi być odpowiednio przygotowana tak jak przy każdym wykonywanym manicure hybrydowym. Należy ją odpowiednią odtłuścić oraz zmatowić. W tym samym kroku nadajemy paznokciom pożądany kształt. 

  1. Nałożenie bazy.

W tym kroku na płytkę paznokcia nakładamy bazę hybrydową. W zależności od potrzeby, najlepiej jeśli będzie to jedna lub dwie warstwy. To czas na nadbudowanie naturalnej płytki i stworzenie pożądanej ,,krzywej C”.

  1. Kolor.

Kiedy nasza płytka jest już odpowiednio nadbudowana bazą i utwardzona, czas na nałożenie naszego koloru bazowego. W zależności od tego, czy decydujemy się na klasyczny marmur o białym tle, czy wersję kolorową, dobieramy kolor bazowy. Ważne jest jednak, by kolor ten był jaśniejszy od tego, którym wykonamy charakterystyczne smugi na naszym marmurze.

  1. Smugi.

Utwardzony kolor bazowy pokrywamy topem. Bez utwardzania go w lampie malujemy na nim cienkie linie kolorem, w którym chcemy wykonać nasze smugi charakterystyczne dla marmuru. Następnie cienkim pędzelkiem delikatnie rozmywamy nasze linie, by zaczęły przypominać wzór marmuru. Możemy dodatkowo rozcieńczać je topem, by lepiej się rozmyły.

  1. Utwardzenie.

Kiedy uzyskamy zadowalający nas efekt marmuru, całość utwardzamy pod lampą UV.

Paznokcie marmurkowe- inspiracje.

Paznokcie marmurkowe to nie tylko klasyczna biel i czerń. Marmur można wykonać na każdych kolorach- ważne, aby wystarczająco ze sobą kontrastowały. Przy delikatnych kolorach wspaniale będą wyglądały złote lub srebrne dodatki. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie marmuru w stylizacji french.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł